Procedura administracyjna z uwzględnieniem najnowszych zmian w przepisach po wprowadzeniu ustawy o doręczeniach elektronicznych.

Nie określono

#2023, #doręczenia elektroniczne, #procedura administracyjna, #procedury, #przepisy, #zmiany

Przy zgłoszeniu do 22.maja cena za szkolenie to 309 zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

TERMINY WDROŻENIA E-DORĘCZEŃ

Przepisy prawne ustawy o doręczeniach elektronicznych, wdrażają zmiany do procedury administracyjnej w zakresie brzmienia art. 14 Kpa. Podmioty publiczne zobowiązane zostały do implementacji zmian w zakresie nowych usług: rejestrowanego doręczenia elektronicznego i publicznej usługi hybrydowej. Na szkoleniu przedstawiona zostanie tematyka, dzięki której uczestnicy zdobędą wiedzę na temat zasad postępowania administracyjnego i stosowania przepisów k.p.a. z uwzględnieniem zmian, w zakresie sposobów realizacji doręczeń. Szkolenie dedykowane jest w szczególności pracownikom jednostek samorządu terytorialnego i jednostek podległych, które w swojej codziennej pracy doręczają korespondencję.

• Zasady postępowania administracyjnego. Skutki ich niezastosowania dla organów administracji publicznej.
• Zmiana art. 14 KPA (zasada pisemności)
• Prowadzenie postępowań wyjaśniających – wszczęcie postępowania
• Ustalenie daty wszczęcia e – postępowania/ wszczęcie postępowania na adres e- mail
• Podania, prawidłowość wnoszenia podań
• Dowody w postępowaniu – dowody nazwane i dowody nienazwane
• Instytucja wezwania
• Terminy załatwiania spraw administracyjnych. Zawiadomienia o niezałatwieniu sprawy. Bezczynność i przewlekłość postępowania a instytucja ponaglenia.
• Zasady związane z doręczeniami. Oficjalność doręczeń. Domyślność doręczeń elektronicznych
• Doręczenie tradycyjne i elektroniczne i ich skutki prawne.
• Założenia rozwoju cyfrowej administracji (obieg elektroniczny dokumentów, e – doręczenia). Terminy wdrożenia – e doręczeń
• Baza adresów elektronicznych
• Publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego i baza adresów elektronicznych
• Publiczna usługa hybrydowa
• Dowód wysłania i dowód otrzymania
• Decyzja i jej elementy
• Tryby zaskarżenia decyzji i postanowień
• Nadzwyczajne środki zaskarżenia w postepowaniu administracyjnym (uchylenie i zmiana)
• Wznowienie postępowania
• Stwierdzenie nieważności decyzji

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku prawo z 12 – letnim doświadczeniem zawodowym w strukturach publicznych służb zatrudnienia. Obecnie Kierownik Referatu ds.
obsługi prawnej i kadr JST. Z wykształcenia prawnik, z wyboru urzędniczka, z zamiłowania trener/szkoleniowiec.
Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania GWSH w Katowicach na kierunku kadry i płace, prawo i praktyka gospodarcza oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk Stosowanych na kierunku prawo zamówień
publicznych i zarządzanie kapitałem ludzkim. Certyfikowana specjalistka procedury administracyjnej oraz postępowania egzekucyjnego w administracji. Pasjonatka cyfrowej administracji. Od 2014 r. związana z branżą szkoleniową. Prowadziła szkolenia dla organizacji pozarządowej Dress for Success Poland, poświęcone tematyce praw pracowniczych oraz roli kobiet na rynku pracy. Autorka kursu administracyjnego dla urzędników.
Realizuje szkolenia autorskie dla powiatowych urzędów pracy w zakresie obsługi dokumentów elektronicznych, wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów ze szczególnym uwzględnieniem obsługi platformy praca.gov.pl., odmowy dostępu do informacji publicznej, praw pracowniczych a także służby przygotowawczej dla urzędników.

05 czerwiec 2023 09:00

05 czerwiec 2023 13:00

Warsztat z redagowania pism urzędowych i oficjalnych

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.

Doręczenia elektroniczne w podmiotach publicznych. Jak doręczać korespondencję za pomocą PURDE i PUH  warsztaty praktyczne – aplikacja e doręczenia oraz analiza kwestii prawnych , kpa i ochrona danych osobowych