Problematyka działek budowlanych z uwzględnieniem zagadnienia służebności gruntowych – służebność przesyłu

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#działki, #działkibudowlane, #nieruchomości, #online, #RES, #res edukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolimy

Termin: 9. kwietnia Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 289 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Pracownicy organów administracji publicznej odpowiedzialni za gospodarkę nieruchomościami, sprawujący nadzór nad nieruchomościami i inne osoby związane z nieruchomościami, jak zarządcy i administratorzy nieruchomości.

Cel

Wskazanie obowiązujących przepisów prawa w zakresie ustanawiania, zmiany i znoszenia służebności gruntowych z uwzględnieniem służebności przesyły, zasady działania organów administracji publicznej w tym zakresie, prowadzenie postępowań dotyczących zasiedzenia, skutki prawne i faktyczne dla organów administracji publicznej.

1.Przeznaczenie działek w prawie zgodnie z przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

2.Pojęcie działki budowlanej w systemie prawa polskiego oraz znaczenie praktyczne definicji działki budowlanej w obrocie nieruchomościami i postępowaniach administracyjnych dotyczących zabudowy działki budowlanej.

3.Ocena stanu prawnego i faktycznego działki przeznaczonej do zabudowy na potrzeby inwestycji budowlanej.

4.Procedura podziału i scalenia nieruchomości gruntowych na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami – zasady, terminy oraz uczestnicy postępowania, organy – zasady ustanawiania służebności gruntowych związanych z podziałem i scaleniem nieruchomości.

5.Służebność przesyłu jako szczególna instytucja służąca do ustalenia prawa do korzystania z nieruchomości przez przedsiębiorcę dostarczającego media-zasady, tryb ustanawiania służebności przesyłu, wysokość wynagrodzenia – orzecznictwo sądowe.

6.Służebność drogi koniecznej, służebność budynkowa i inne rodzaje występujących w praktyce obrotu nieruchomościami służebności na nieruchomościach – aspekty prawne i faktyczne związane z zapisami zawartymi w umowach pośrednictwa i dokumentach pośrednika.

7.Przyczyny i przesłanki wygaśnięcia służebności gruntowych oraz praktyczne możliwości zniesienia służebności przez właścicieli nieruchomości i jej użytkowników, a zasady sprzedaży nieruchomości przez pośrednika obciążonej służebnością gruntową.

8.Praktyczne przykłady związane z przeszkodami występującymi przy inwestycjach budowlanych na działkach, a nowelizacja prawa budowlanego dla inwestorów.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik i trener dla osób wykonujących zawody związane ze stosowaniem prawa materialnego i procedury związanej z nieruchomościami, doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; były członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministerstwie Infrastruktury; specjalizacja w dziedzinie prawa związanego z obrotem nieruchomościami, w szczególności umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi prawnej i reprezentacji firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do  25 marca 2021 cena za osobę to jedyne 259 zł.

09 kwiecień 2021 09:00

09 kwiecień 2021 14:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Pas drogowy: zajęcie pasa, reklamy w pasie drogowym, ustalenie granic, opłaty, kary, procedura samowolnego zajęcia pasa drogowego krok po kroku.

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji