Prawne aspekty przemocy w rodzinie. Procedura Niebieskiej Karty – szkolenie ONLINE

10 lipca_12:00 - 16:00

Termin: 10. lipca  Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 249 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
AdresaciCel i korzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie skierowane jest do następujących grup:

1. Osoby fizyczne,
      2. Pracownicy wszystkich organów administracji publicznej,
      3. Funkcjonariusze publiczni,
      4. Pracownicy sądów.

Szkolenie pozwoli na zaktualizowanie wiedzy w tematyce związanej z przemocą w rodzinie oraz jej aspektem prawnym wraz z regulacją procedury Niebieskiej Karty. Celem szkolenia jest również zwiększenie kompetencji służb w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, czy uzyskanie większej wiedzy w kontekście przemocy w rodzinie.

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie:
    1. Podstawowy dokument regulujący kwestie przemocy w rodzinie- omówienie
  2. Formy i skutki przemocy:
    1. Fizyczna – naruszanie nietykalności fizycznej.
    2. Psychiczna – naruszenie godności osobistej.
    3. Seksualna – naruszenie intymności.
    4. Ekonomiczna – naruszenie własności.
    5. Zaniedbanie – naruszenie obowiązku do opieki ze strony osób bliskich.
  3. Przemoc a agresja- różnica
  4. Polskie uregulowania prawne dotyczące przemocy w rodzinie
  5. Ściganie i karanie przestępstwa znęcania się nad rodziną
  6. Obowiązek zgłoszenia przestępstwa
  7. Procedura „Niebieskie Karty”
  8. Nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy
  9. Zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci
  10. Ingerencja we władzę rodzicielską w przypadku przemocy w rodzinie

Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydział Prawa i Administracji,  kierunek: prawo (studia dzienne), wpisana na listę adwokatów- prawomocną uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie, ukończyła kurs mediacji w sprawach cywilnych i rodzinnych  w  Ośrodku Mediacyjnym przy Wyższej Szkole Inżynieryjno- Ekonomicznej w Rzeszowie, wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie- specjalizacja: mediacje cywilne i rodzinne oraz mediacje gospodarcze, wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu- specjalizacja: mediacje cywilne i rodzinne oraz mediacje gospodarcze, absolwent praktycznych studiów podyplomowych dla mediatorów z zakresu mediacji w sprawach gospodarczych , Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, mediator  w Centrum Mediacyjnym przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie, zdała egzamin TOLES na poziomie HIGHER, słuchacz Seminarium Doktoranckiego WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Właściciel firmy: Kancelaria Adwokacka Marianna Horowska- Worytko z siedzibą w Rzeszowie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla przedsiębiorców i pracowników firm. Zajęcia prowadzone w formie zamkniętych i otwartych szkoleń w firmach prywatnych. Specjalizuje się w szkoleniach z prawa cywilnego, gospodarczego, prawa pracy, prawa karnego oraz mediacji sądowej i pozasądowej. Przeprowadziła liczne mediacje sądowe oraz pozasądowe.

[recaptcha]

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,