Prawne aspekty finansowania inwestycji spółki komunalnej

8 października_09:00 - 13:00

359(+VAT)

Termin:08 październik  Miejsce: online  Cena: 359 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
ProgramProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

I. Rodzaje źródeł finansowania inwestycji. Charakterystyka poszczególnych źródeł finansowania.
II. Wymogi formalne wyboru sposobu finansowania inwestycji.
III. Finansowanie inwestycji poprzez transakcje na udziałach.
IV. Umowy inwestycyjne – charakter prawny.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w roku 2000 uzyskał tytuł magistra administracji, a w roku 2002 tytuł magistra prawa. Następnie kontynuował pracę naukową na studiach doktoranckich po ukończeniu, których w roku 2018 obronił rozprawę doktorską pt. „Osoby trzecie a kompetencje organów komunalnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością”. Jest on również autorem publikacji naukowych z zakresu spółek komunalnych („Organ nadzoru w spółkach z udziałem jednostek samorządu terytorialnego”, „Urządzenia wodociągowo – kanalizacyjne, jako aport do komunalnej spółki z o.o.”).

Pracę zawodową rozpoczynał w bankowości, a od 2001r. związany jest ze spółkami komunalnymi. W latach 2001 do 2006 oraz 2008 – 2015 był członkiem Zespołu Prawnego Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie w Bydgoszczy, którego zadaniem jest opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących branży wodociągowo – kanalizacyjnej.

W 2004 roku pełnił funkcję członka komisji przetargowych przy przedstawicielstwie Unii Europejskiej w Warszawie w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego
dla zadań inwestycyjnych współfinansowanych z funduszu przedakcesyjnego ISPA, natomiast
w latach 2006 – 2013 powierzono mu członkostwo w komisjach przetargowych
w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego dla inwestycji współfinansowanych ze środków pochodzących z Funduszu Spójności.

Radca Prawny dr Bogdan Pyszny był również wiodącym prawnikiem, w Kancelarii Radcy Prawnego Krzysztof Bąk (Katowice), odpowiedzialnym za obsługę transakcji wniesienia zorganizowanej część przedsiębiorstwa do istniejącej spółki komunalnej, a której to wartość wynosiła ponad 13 mln. zł. Doradzał również w transakcjach finansowania inwestycji ze środków Skarbu Państwa o wartości ponad 27 mln.zł.

W latach 2016/2017r. był powołany przez Prezydenta Miasta Rybnika do zespołu zadaniowego do spraw nadzoru właścicielskiego spółek komunalnych Miasta Rybnika.

Przy zgłoszeniu do 17 września cena szkolenia to 329 zł/os!