Prawne aspekty finansowania inwestycji spółki komunalnej

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#prawne aspekty finansowania inwestycji, #res edukacja, #spółka komunalna, #szkolenie online

Termin:08 październik  Miejsce: online  Cena: 359 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

Program

I. Rodzaje źródeł finansowania inwestycji. Charakterystyka poszczególnych źródeł finansowania.
II. Wymogi formalne wyboru sposobu finansowania inwestycji.
III. Finansowanie inwestycji poprzez transakcje na udziałach.
IV. Umowy inwestycyjne – charakter prawny.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w roku 2000 uzyskał tytuł magistra administracji, a w roku 2002 tytuł magistra prawa. Następnie kontynuował pracę naukową na studiach doktoranckich po ukończeniu, których w roku 2018 obronił rozprawę doktorską pt. „Osoby trzecie a kompetencje organów komunalnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością”. Jest on również autorem publikacji naukowych z zakresu spółek komunalnych („Organ nadzoru w spółkach z udziałem jednostek samorządu terytorialnego”, „Urządzenia wodociągowo – kanalizacyjne, jako aport do komunalnej spółki z o.o.”).

Pracę zawodową rozpoczynał w bankowości, a od 2001r. związany jest ze spółkami komunalnymi. W latach 2001 do 2006 oraz 2008 – 2015 był członkiem Zespołu Prawnego Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie w Bydgoszczy, którego zadaniem jest opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących branży wodociągowo – kanalizacyjnej.

W 2004 roku pełnił funkcję członka komisji przetargowych przy przedstawicielstwie Unii Europejskiej w Warszawie w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego
dla zadań inwestycyjnych współfinansowanych z funduszu przedakcesyjnego ISPA, natomiast
w latach 2006 – 2013 powierzono mu członkostwo w komisjach przetargowych
w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego dla inwestycji współfinansowanych ze środków pochodzących z Funduszu Spójności.

Radca Prawny dr Bogdan Pyszny był również wiodącym prawnikiem, w Kancelarii Radcy Prawnego Krzysztof Bąk (Katowice), odpowiedzialnym za obsługę transakcji wniesienia zorganizowanej część przedsiębiorstwa do istniejącej spółki komunalnej, a której to wartość wynosiła ponad 13 mln. zł. Doradzał również w transakcjach finansowania inwestycji ze środków Skarbu Państwa o wartości ponad 27 mln.zł.

W latach 2016/2017r. był powołany przez Prezydenta Miasta Rybnika do zespołu zadaniowego do spraw nadzoru właścicielskiego spółek komunalnych Miasta Rybnika.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 17 września cena szkolenia to 329 zł/os!

08 październik 2021 09:00

08 październik 2021 13:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.

Obowiązki gmin w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych gospodarstw domowych o niskich dochodach oraz zapewniania lokali w ramach najmu socjalnego i lokali zamiennych.