Prawa pacjenta, a prawa personelu medycznego – jak chronić się przed roszczeniowym pacjentem

Nie określono

#dokumentacja medyczna, #obrona lekarza, #pacjent, #personel_medyczny, #prawa_pacjenta, #prawa_personelu_medycznego

Przy zgłoszeniu do 10.marca cena za szkolenie to 499 zł/os.

1. Prawo do odmowy udzielenia świadczenia medycznego;
2. Nagrywanie rozmów z pacjentem jako dowód w sprawie;
3. Prawidłowe udostępnianie dokumentacji medycznej;
4. Pacjent pod wpływem alkoholu, pacjent agresywny;
5. Obrona lekarza w procesie karnym – zwolnienie z tajemnicy lekarskiej;

Adwokat, absolwentka dwukierunkowych studiów prawa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Collegium Polonicum w Słubicach – Oddział Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W 2017 roku uzyskała tytuł LL.M – Master of Laws, poświadczający znajomość prawa niemieckiego.
W 2015 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Prawo Medyczne i Bioetyka” na Uniwersytecie Wrocławskim.
Specjalizuje się w prawie medycznym, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki błędów medycznych. Doświadczenie w zakresie tej wąskiej dziedziny prawa zdobyła między innymi w czasie współpracy z Kancelarią Prawa Medycznego Heynemann Rechtsanwälte z Berlina.
Nieustannie podnosi swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach, seminariach i szkoleniach.

24 marzec 2023 10:00

24 marzec 2023 14:00

Rozliczanie Projektów Unijnych

Zamówienia publiczne do 130 000 zł. w oświacie

Warsztaty praktyczne: układanie receptur i jadłospisów w żywieniu zbiorowym dzieci i młodzieży.