Prawa i obowiązki Radnych – praktyczny warsztat online

19 listopada_09:00 - 12:00

299zł

Termin: 19. listopada Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena:  299 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska

e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Głównym celem spotkania jest udzielenie odpowiedzi na pytania o prawa i obowiązki wynikające ze stanowiska Radnego.

Adresaci szkolenia:
• Wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką;

Główne założenia spotkania:

1. Wprowadzenie – mandat radnego, relacje rady gminy i wójta.
2. Uprawnienia radnego: uzyskiwanie informacji, możliwość wstępu do pomieszczeń i wglądu w działalność urzędu gminy i jednostek organizacyjnych, interpelacje i zapytania, zwolnienie z obowiązków zawodowych, ochrona stosunku pracy, ochrona związana z pełnieniem funkcji, diety i zwrot kosztów podróży.
3. Obowiązki i ograniczenia: zatrudnienie w gminnych jednostkach organizacyjnych, zakaz łączenia mandatu, ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej, oświadczenia majątkowe.
4. Wykonywanie mandatu radnego: udział w pracy rady gminy i jej komisji, zakaz udziału w głosowaniach dotyczących interesu prawnego radnego, skarga na radnego.

Radca prawny, wieloletni pracownik samorządowy, w ramach kancelarii prowadzi obsługę prawną gmin. Autorka książki na temat jednostek pomocniczych.

O sobie:

Jestem radcą prawnym, pracuję od ponad 20 lat dla jednostek samorządu terytorialnego. Specjalizuję się w szeroko rozumianym prawie administracyjnym oraz w zagadnieniach związanych z legislacją (tworzeniem prawa).

Studia skończyłam na Uniwersytecie Szczecińskim, w roku 1999. Inaczej niż inni, nie miałam wówczas wizji swoich przyszłych losów zawodowych.  Trafiłam na aplikację radcowską, skończyłam ją w 2005 r., pracując już w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego i współpracując z kancelarią adwokacką. Pozwoliło mi to poznać zarówno realia wykonywania zawodu w sektorze samorządowym, jak i nabrać doświadczenia w procesach sądowych, tworzeniu umów, negocjacjach.

Pracuję w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku radcy prawnego. Prowadzę też obsługę prawną gmin, ośrodków pomocy społecznej oraz innych jednostek samorządowych. Swoim doświadczeniem dzielę się podczas szkoleń; w ostatnim trudnym czasie prowadziłam je głównie zdalnie, ostatnio znów mogłam powrócić do szkoleń stacjonarnych, które zapewniają kontakt ze słuchaczami. Jestem też wykładowcą na aplikacji radcowskiej, oczywiście z zakresu postępowania administracyjnego.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl