PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE W JEDNOSTKACH SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH

12 lutego_09:00 - 13:00

Termin: 12. lutego Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 289 zł (+ VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

GRUPA DOCELOWA: Kierownicy jednostek, główni księgowi, skarbnicy, osoby pracujące
w obszarach finansowo księgowych i administracyjnych, pracownicy kadr.

CEL GŁÓWNY: Wyjaśnienie wątpliwości formalno-prawnych związanych prawidłowym funkcjonowaniem PPK

CELE SZCZEGÓŁOWE: Praktyczne przedstawienie procesu zarządzania PPK jednostek organizacyjnych. Omówienie szczegółowe procesów związanych z ww, obszarem oraz proces dokumentowania.

1. Czy pracownicze plany kapitałowe to powrót do przeszłości – „OFE”
  2. PPK w obecnym systemie emerytalnym.
  3. Specyfika PPK w JSFP
  4. Zasady tworzenia PPK dla JSFP
  5. Obowiązki JSFP w zakresie przystąpienia do PPK
  6. Wybór odpowiedniego usługodawcy i udokumentowanie tego procesu (www.mojeppk.pl). Wybór instytucji finansowej
  7. Podpisanie umowy o zarządzanie – co ? jak ? kiedy ?
  8. Podpisanie umowy o prowadzenie – co ? jak ? kiedy ?
  9. Terminy
  10. Uczestnictwo osób zatrudnionych w PPK.
  11. Rezygnacja i wznowienie wpłat do PPK
  12. Premie i gratisy…
  13. Obowiązki informacyjne.
  14. Dysponowanie oszczędnościami.
  15. Wypłaty środków.
  16. Przepisy karne.

Specjalista z dziedziny rachunkowości budżetowej oraz finansów publicznych. Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pracował w jednym z głównych urzędów centralnych w departamencie nadzoru i kontroli. Czynny zawodowo główny księgowy w państwowej jednostce budżetowej. Wykładowca akademicki i doświadczony trener szkoleń z zakresu tematyki szeroko rozumianych finansów publicznych, a także rachunkowości budżetowej oraz kontroli zarządczej (zrealizowane blisko cztery tysiące godzin pracy trenerskiej w zakresie szkoleń dla pracowników podsektora samorządowego i rządowego. Ponadto, realizuje projekty szkoleniowe i doradcze w sferze przedsiębiorstw w zakresie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przeprowadza zleconą kontrolę jednostek sektora finansów publicznych w zakresie prawidłowości ich funkcjonowania pod względem wprowadzonych procedur kontroli zarządczej, polityki rachunkowości, a także prawidłowego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor artykułów w prasie branżowej „Finanse Publiczne” oraz „Rachunkowość budżetowa”.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

PRZY ZGŁOSZENIU DO 18 stycznia CENA ZA OSOBĘ TO JEDYNE 269 ZŁ!

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,