PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE– nowy obowiązek dla pracodawców- szkolenie online

28 września_10:00 - 14:00

Termin: 28. września  Cena: 299 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cel KorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Celem szkolenia jest przekazanie pracownikom, którzy będę zajmowali się obsługą PPK od strony pracodawcy wszelkiej potrzebnej wiedzy w tej dziedzinie. Przepisy ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych obejmą prawie wszystkich zatrudnionych oraz stopniowo wszystkich pracodawców. Zmiany od 1 lipca 2019 r. objęły pracodawców zatrudniających powyżej 250 osób, od 1 stycznia 2020 r. obejmą pracodawców zatrudniających powyżej 50 osób a w kolejnych etap wszystkich pozostałych pracodawców oraz sferę budżetową. W przypadku nieprawidłowego lub nieterminowego wdrożenia PPK na pracodawcę mogę być nałożone kary finansowe w wysokości do 1 000 000 zł.

Pracownicy zdobędę dokładną wiedzę dotyczącą prowadzenia pracowniczych planów kapitałowych, będę znali obowiązki pracodawcy w tym zakresie, zdobędą także wiedzę dotycząca zmian w prawi pracy w kontekście PPK.  Uczestnicy poznają także warunki wypłaty środki z PPK, zasady zarządzana środkami, kwestie związane z możliwością rezygnacji z PPK to pozwoli im rozwiąż wątpliwości pracowników rozważają możliwość korzystania z PPK.

PPK:

-Czym są pracownicze plany kapitałowe

-Kto ma obowiązek tworzyć PPK i w jakim terminie

-Podmioty wyłączone z PPK

-Wdrożenie PPK u poszczególnych grup pracodawców: mały przedsiębiorca, mikro-przedsiębiorca, przedsiębiorca prywatny, przedsiębiorca publiczny

-Kto jest osobą zatrudnioną podlegającą PPK zgodnie z przepisami

-Ustalanie liczny osób zatrudnionych

-Obowiązek objęcia pracownika PPK przez pracodawcę

-Kary za nieterminowe wdrożenie PPK

UMOWY O PROWADZENIE PPK:

-Kto jest zobowiązany do zawarcia umowy o prowadzenie PPK

-Zawarcie umowy o zarządzanie PPK

-Wybór instytucji finansowej, która będzie zarządzała PPK

-Warunki umowy o prowadzenie PPK

-W jakim terminie należy zawrzeć umowę z instytucją finansową

WYSOKOŚĆ WPŁAT NA PPK:

-Wpłata podstawowa

-Wpłata dodatkowa

-Wysokość wpłaty dokonywanej przez pracownika

-Wysokość wpłaty dokonywanej przez pracodawcę

-Dopłaty roczne ze strony państwa

DYSPONOWANIE ŚRODKAMI Z PPK:

-Zasady dokonywania wpłat na PPK

-Zawieszenie dokonywania wpłat na PPK

-Zasady wypłaty środków z PPK

-Wypłata środków przed osiągnięciem wieku emerytalnego

-Wyłączenie spod egzekucji środków z PPK

-Dyspozycja na wypadek śmierci

-Podział środków w razie rozwodu, unieważnienia małżeństwa, ustania wspólnoty majątkowej

-Wypłata na pokrycie wkładu własnego przy zakupie mieszkania lub budynku mieszkalnego

-Wypłata w przypadku poważnego zachorowania

-Zmiana pracodawcy a transfer środków

Adiunkt w Katedrze Administracji i Prawa Administracyjnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, doktor nauk prawnych. Ekspert z zakresu prawa administracyjnego, prawa gospodarczego i finansów publicznych jednostek samorządu terytorialnego oraz kontroli zarządczej. Wykładowca na studiach podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie w obszarze prawo gospodarczego i handlowego. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują prawo administracyjne, prawo gospodarcze oraz zagadnienia związane z prawem nowych technologii, przede wszystkim w obszarze zastosowania nowych technologii w celu ochrony i poprawy bezpieczeństwa publicznego oraz zwiększenia efektywności funkcjonowania administracji publicznej. Wieloletni praktyk, doświadczony trener prowadzący od ponad 10 lat szkolenia i doradztwo prawne o zasięgu ogólnopolskim w obszarze prawa gospodarczego, administracyjnego i prawa finansów publicznych, certyfikowany trener oświaty, Współpracownik Instytutu Szkoleń i Analiz Gospodarczych w Warszawie oraz wielu form szkoleniowych o zasięgu ogólnopolskim. Autorka licznych publikacji o charakterze naukowym i popularyzatorskim.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 07 września 2020 cena za osobę to jedyne  249 zł

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,