Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków 2020

Nie określono

Termin: 29. września Cena: 249 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl

1. Wprowadzenie
-ochrona wynagrodzenia za pracę i innych składników ze stosunku pracy
-odliczenia i potrącenia- różnice, obowiązki pracodawcy
-potrącenia obowiązkowe i dobrowolne
2. Potrącenia obowiązkowe
-zajęcie wynagrodzenia i innych składników wynagrodzenia
-postępowanie egzekucyjne i pozaegzekucyjne
-postępowanie cywilne i administracyjne egzekucji z wynagrodzenia
-etapy dokonywania potrąceń
-kwoty wolne od potrąceń : uwzględnienie PIT 0, PPK, zasiłki, umowy cywilnoprawne
-maksymalne dopuszczalne kwoty potrąceń
-współpraca z cywilnymi i administracyjnymi organami egzekucyjnymi
3. Zbieg potraceń
-zasady przy zbiegu potraceń
-nowe przepisy od 31.07.2020
4. Potrącenia zasiłków
5. Potrącenia umów cywilnoprawnych
6. WARSZTATY – PRACA NA PRZYKŁADACH

Specjalista w kompetencjach twardych, w szeroko rozumianym prawie, ze szczególnym uwzględnieniem takich gałęziach jak prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo ochrony danych osobowych i prawie karnym. Specjalizuje się w kształceniu dorosłych, współpracuje ze szkołami policealnymi oraz uczelniami wyższymi, jest także autorką programów studiów podyplomowych i licznych szkoleń specjalistycznych. Prowadziła szkolenia między innymi dla osób bezrobotnych, dla służb mundurowych, nauczycieli akademickich, studentów oraz słuchaczy szkół policealnych. Na co dzień jest doktorantką na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, była również prelegentką na licznych konferencjach naukowych oraz jest autorką wielu artykułów z zakresu prawa. Natomiast swoją praktyczny wymiar swojej wiedzy wykorzystywała pracując jako prawnik w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i organach ścigania.
W swojej pracy edukacyjnej stawia na praktyczny jej wymiar oraz pokazanie, że prawo nie jest takie straszne jak je malują. Stawia także na rozwój osobisty i ciągłe doskonalenie, dlatego też ukończyła pedagogiczne studia podyplomowe i jest czynnym nauczycielem oraz podjęła studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

NA SZKOLENIU POTRZEBNY BĘDZIE KALKULATOR!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

29 wrzesień 2020 09:00

29 wrzesień 2020 13:00

Ewakuacja osób ze szczególnymi potrzebami

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej