Postępowanie dyscyplinarne w administracji rządowej.

Nie określono

#administracja rządowa, #korpus służby cywilnej, #postępowania dyscyplinarne, #służba cywilna, #szkolenieonline

Przy zgłoszeniu do 17. października 2022 cena szkolenia to 305 zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest przedstawienie obowiązków członków korpusu służby cywilnej i odpowiedzialności jaką mogą ponieść za naruszenie tych obowiązków, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności dyscyplinarnej. Ukazany jest sposób prowadzenia postępowania dyscyplinarnego, z omówieniem zasad tego postępowania, praw i obowiązków poszczególnych uczestników postępowania, warunków formalnych tego postępowania, rodzajów orzeczeń oraz kar dyscyplinarnych, jakie mogą zostać orzeczone wobec członka korpusu służby cywilnej.
Omówione także zostanie postępowanie odwoławcze w sprawach dyscyplinarnych członków korpusu służby cywilnej.
Osobny panel szkolenia został poświęcony przedstawieniu wybranych orzeczeń w sprawach dyscyplinarnych członków korpusu służby cywilnej (casy study).

Szkolenie adresowane do członków korpusu służby cywilnej, w szczególności do rzeczników dyscyplinarnych i ich zastępców, członków komisji dyscyplinarnych i Wyższych Komisji Dyscyplinarnych.

1.Zagadnienia wstępne.
2. Zasady służby cywilnej
– zasada legalizmu, praworządności i pogłębiania zaufania obywateli do organów administracji publicznej;
– zasada ochrony praw człowieka i obywatela;
– zasada bezinteresowności;
– zasada jawności i przejrzystości;
– zasada dochowania tajemnicy ustawowo chronionej;
– zasada profesjonalizmu;
– zasada odpowiedzialności za działanie lub zaniechanie działania;
– zasada racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi;
– zasada otwartości i konkurencyjności naboru.
2. Obowiązki etyczne członka korpusu służby cywilnej
– zasada godnego zachowania;
– zasada służby publicznej;
– zasada lojalności;
– zasada neutralności politycznej;
– zasada bezstronności;
– zasada rzetelności.
3. Odpowiedzialność cywilna i karna za naruszenie obowiązków członka korpusu służby cywilnej.
4. Odpowiedzialność dyscyplinarna członka korpusu służby cywilnej.
5. Postępowanie wyjaśniające (jego zasady, uczestnicy, przebieg).
6. Postępowanie dyscyplinarne (jego zasady, uczestnicy, przebieg).
7. Postępowanie odwoławcze (jego zasady, uczestnicy, przebieg).
8. Omówienie rodzajów kar za przewinienia dyscyplinarne.
9. Przedawnienie i zatarcie ukarania.
10. Orzecznictwo – analiza wybranych spraw dot. postępowań dyscyplinarnych.

Radca prawny, doktor nauk prawny. Doświadczony wykładowca akademicki. Autorka publikacji naukowych.
Wieloletni praktyk, doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako asesor prokuratorski, a następnie radca prawny w organach administracji skarbowej.
Obecnie prowadzi własną kancelarię, zajmując się doradztwem i obsługą prawną osób fizycznych i prawnych. Reprezentuje klientów przed organami wymiaru sprawiedliwości i w postępowaniach sądowych.

24 listopad 2022 09:00

24 listopad 2022 13:00

Praktyczne gospodarowanie środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych