„Pomoc na rzecz Uchodźców w Gminie, w ramach gminnego Zarządzania Kryzysowego. Zadania i obowiązki Urzędu Gminy na rzecz Uchodźców oraz możliwości współpracy z organizacjami pozarządowymi. Omówienie nowelizacji Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.”

5 maja_09:00 - 13:00

Termin: 5. maja 2021 r.Miejsce: online Cena: 325 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
AdresaciZagadnienia szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie skierowane jest do pracowników Urzędów Gminy, realizujących m.in. zadania z zakresu zarządzania kryzysowego, dla pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, pracowników Ośrodków Interwencji Kryzysowej i innych pracowników realizujących zadania na rzecz wsparcia Uchodźców.

– Wyjaśnienie i omówienie pojęcia „Zarządzanie kryzysowe”;

– Fazy Zarządzania kryzysowego;

– Wyjaśnienie i omówienie pojęcia „Sytuacja kryzysowa”;

– Zarządzanie kryzysowe na poziomie Gminy. Rola i zadania Wójta;

– Finansowanie zarządzania kryzysowego na poziomie Gminy;

– Wyjaśnienie i omówienie pojęcia „Infrastruktura krytyczna”;

– Zadania Miejskiego/Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego;

– Zarządzanie kryzysowe w świetle pomocy Uchodźcom;

– Role i zadania Miejsc Tymczasowego Pobytu Uchodźców;

– Zadania Interwencyjnych punktów noclegowych dla Uchodźców;

– Role i zadania Koordynatorów punktów tymczasowego zakwaterowania Uchodźców;

– Powołanie Pełnomocnika Wójta ds. pomocy obywatelom Ukrainy;

– Zadania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w sytuacjach kryzysowych oraz wsparcie na rzecz Uchodźców;

– Omówienie pojęcia Interwencji Kryzysowej;

– Role i zadania Ośrodków Interwencji Kryzysowej, w tym na rzecz Uchodźców;

– Informowanie o sytuacjach kryzysowych w Gminie;

– Wprowadzenie stanu wyjątkowego i ograniczenia z tym związane;

– Role i zadania Punktów Recepcyjnych dla Uchodźców;

– Szczepienia COVID dla Uchodźców oraz szczepienia dzieci Uchodźców;

– Utworzenie Gminnej infolinii dla Uchodźców ( role, zadania i sposób finansowania);

– Role i możliwości Rady Gminy na rzecz Uchodźców;

– Role i możliwości organizacji pozarządowych w sytuacjach kryzysowych,
w tym współpracy z Urzędem Gminy;

– Pomoc Medyczna dla Uchodźców;

– Dostęp do rynku zatrudnienia dla Uchodźców;

– Szczegółowe omówienie „Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa” i zadań jakie zostały nałożone na Urzędy Gminy oraz Ośrodki Pomocy Społecznej;

– Omówienie nowelizacji Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

– Omówienie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 marca 2022r. i zasad zwrotu kosztów mieszkańcom Gminy, udzielających wsparcia Uchodźcom.

Praktyk, Zastępca Dyrektora Centrum Interwencji Kryzysowej w jednym z największych miast wojewódzkich, Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w jednym z największych miast wojewódzkich, specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie – certyfikat MEN w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wieloletni pracownik Ośrodka Pomocy Rodzinie m.in. na stanowisku pracownik socjalny. Trener licznych szkoleń i uczestnik wystąpień w środkach masowego przekazu dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 22. kwietnia cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem