POLICZ PIENIĄDZE W SAMORZĄDOWEJ OŚWIACIE. Zmiany od nowego roku szkolnego mające wpływ na finansowanie. Subwencja, dotacja, sposoby na pomniejszenie wydatków.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#finansowanie szkół i przedszkoli, #Kompetencje zarządcze dyrektora przedszkola, #Kompetencje zarządcze dyrektora szkoły, #koszt godziny nauczycielskiej, #Oddziaływanie arkusza organizacyjnego, #pomoc psychologiczno-pedagogiczna, #Subwencja 2022, #szkolenieonline, arkusze organizacyjne

Termin: 31. sierpnia 2022  Miejsce: on-line Cena: 300 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

1. Subwencja 2022-  nie wystarczy na wszystkie bieżące wydatki, ale co zrobić, by ją lepiej wykorzystać, bez nadmiernego obciążania własnych środków?
  2. Zmiany prawne od 01.09.2022 r. mające wpływ na finansowanie szkół i przedszkoli.
  3. Oddziaływanie arkusza organizacyjnego/aneksów na subwencję, koszt godziny nauczycielskiej, koszt oddziałów= policzymy i zaplanujemy w samorządowych planach finansowych. Wypunktujemy drogie lub zbędne obszary w organizacji.
  4. Organizacja to komunikacja- stawiamy założenia finansowe i organizacyjne szkołom/przedszkolom. Przygotowania do nowej organizacji szkół i przedszkoli 2022/2023.
  5. Kompetencje zarządcze dyrektora szkoły/przedszkola, a wymagania samorządu w planowaniu wydatków- co wolno i komu?
  6. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Planowanie z rozsądkiem. 40% planowanych zajęć to zdecydowany nadmiar. Co robimy nie tak?
  7. Specjaliści w szkole/przedszkolu- czy obliczyłeś prawidłowo standard? Finansowanie zadania.
  8. Porozmawiajmy o Państwa ciekawych rozwiązaniach i praktykach.

Od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), specjalizuje się w zakresie tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, ODN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany. Odznaczona Medalem K.E.N.
Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 9400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (ANALIZA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli niesamorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów „Wspólnota”, tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej, ekspert i panelista w wielu ogólnokrajowych konferencjach branżowych, forów i seminariów.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

31 sierpień 2022 10:00

31 sierpień 2022 14:00

Dochody jednostek samorządu terytorialnego z tytułu należności cywilnoprawnych. Ustalanie – pobór – windykacja

Korekty dokumentacji płacowych i konsekwencje dla rozliczeń z ZUS, US, pracownikiem i zleceniobiorcą

Dostęp do informacji publicznej, otwarte dane, ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.