Podwykonawcy na inwestycji. Umowa o podwykonawstwo – definicja, charakter prawny, cechy

19 sierpnia_09:00 - 12:00

359zł

Termin: 19 sierpnia Cena: 359 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie dedykowane pracownikom urzędów i innych jednostek publicznych, którzy zajmują się zamówieniami publicznymi.

Agenda szkolenia:

1. Umowa o podwykonawstwo – definicja, charakter prawny, cechy:
a. Strony umowy o podwykonawstwo,
b. Przedmiot umowy,
c. Forma,
d. Odpłatność.
2. Obowiązek osobistego świadczenia a podwykonawstwo.
3. Zasada możliwości powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy.
4. Ochrona podwykonawców oraz dalszych podwykonawców.
5. Ograniczenia dot. wypłaty wynagrodzenia wykonawcy:
a. Wynagrodzenia wypłacane w częściach,
b. Wynagrodzenia wypłacane w całości – system zaliczek,
c. Skutki nieprzedstawienia wymaganych dowodów płatności,
d. Termin płatności wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy.
6. Obligatoryjne postanowienia umowy o roboty budowlane w zakresie podwykonawstwa.
7. Gwarancja zapłaty za roboty budowlane.
8. Odpowiedzialność solidarna za zapłatę wynagrodzenia z umów podwykonawczych:
a. Uregulowania Kodeksu Cywilnego,
b. Uregulowania ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
9. Odpowiedzialność związana z umową o podwykonawstwo:
a. Odpowiedzialność za osoby trzecie – ex delicto,
b. Odpowiedzialność za osoby trzecie – ex contractu,
c. Zbieg odpowiedzialności ex delicto i ex contractu.
10. Analiza przypadku.

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie. Posiada 10-letnie doświadczenie w zakresie obsługi podmiotów publicznych (samorządy gminne i powiatowe, jednostki organizacyjne samorządu) i spółek w zakresie m.in. zamówień publicznych. Obsługiwał i doradzał wielu zamawiającym w przeprowadzeniu procedury wyboru wykonawcy i realizacji inwestycji: drogowych, budowlanych, zakupowych finansowanych ze środków własnych zamawiających, funduszy unijnych jak i Polskiego Ładu. Od 2007 r. prowadzi szkolenia z zakresu zamówień publicznych zarówno dla zamawiających jak i wykonawców. Jako praktyk, występuje przed sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi, Krajową Izbą Odwoławczą a także doradza we wszelkich kwestiach prawnych dotyczących funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego i prowadzenia działalności gospodarczej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem