Podatek akcyzowy – znowelizowane przepisy ustawy

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#pobór akcyzowy, #podatek akcyzowy, #resedukacja, #szkolenieonline, #wyroby akcyzowe, #znowelizowane przepisy ustawy o podatku, #zwolnienia z wyrobów akcyzowych, akcyza, finanse, prawo

Termin: 20. września Miejsce: ON-LINE Cena: 359zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

o kadra zarządzająca przedsiębiorstwem
o dyrektorzy finansowi
o główni księgowi
o pracownicy działów księgowych i działów powiązanych zajmujących się kwestiami podatkowymi firm płatników podatku akcyzowego
o osoby zainteresowane problematyką podatkową, chcące rozszerzyć swoją wiedzę.

1. Akcyza – źródła prawa krajowego i europejskiego.
2.
Zasady podatku akcyzowego.
3.
Przedmiot opodatkowania akcyzą (wyroby akcyzowe oraz samochody osobowe).
4.
Podatnik podatku akcyzowego (wyroby akcyzowe oraz samochody osobowe).
5.
Obowiązki i formalności rejestracyjne – kto jest podatnikiem, a kto musi złożyć zgłoszenie rejestracyjne ? Praktyczne problemy na przykładzie najnowszych orzeczeń oraz interpretacji.
6.
Zasady rozliczania i ewidencjonowania podatku akcyzowego (deklaracje podatkowe, ewidencje, terminy, sankcje).
7.
Zasady przemieszczania wyrobów akcyzowych (procedura zawieszenia poboru akcyzy oraz przemieszczanie poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy).
8.
Zabezpieczenia akcyzowe (formy i rodzaje, zasady saldowania, zwolnienie z zabezpieczenia).
9.
Znakowanie wyrobów akcyzowych.
10.
Podstawa opodatkowania od wybranych wyrobów akcyzowych. Stawki akcyzy.
11.
Zwolnienia wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.
12.
Zmiany w podatku akcyzowym wprowadzone w ostatnich latach: opodatkowanie olejów opałowych, opodatkowanie płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich, podwyższenie stawek akcyzy od 1.01.2020 r., zwrot akcyzy dla rolników; monitorowanie papierosów (identyfikator umożliwiający śledzenie paczek wyrobów tytoniowych); stawki energii elektrycznej wobec odbiorców końcowych; planowane zmiany na 2021 r.

Z wykształcenia ekonomista i finansista. Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania oraz Wydziału Finansów i Informatyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Przebył liczne kursy doszkalające, w tym kursy przeznaczone dla trenerów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w bankach oraz urzędach. Szkoli pracowników jednostek samorządowych, właścicieli przedsiębiorstw, kadrę zarządzającą i menadżerską.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 06.września cena szkolenia to jedyne 329 zł/os!

20 wrzesień 2021 09:00

20 wrzesień 2021 13:00

Dochody jednostek samorządu terytorialnego z tytułu należności cywilnoprawnych. Ustalanie – pobór – windykacja

Doręczenia elektroniczne w podmiotach publicznych. Jak doręczać korespondencję za pomocą PURDE i PUH  warsztaty praktyczne – aplikacja e doręczenia oraz analiza kwestii prawnych , kpa i ochrona danych osobowych

Fundusz Sołecki. Współpraca Gmin z Sołectwami.