• To event minęło.

Płaca dla zaawansowanych- warsztaty z uwzględnieniem zmian w przepisach 2020

17 lutego_10:00 - 15:00

Termin: 17 lutego 2020 Miejsce: Wrocław Cena: 449 zł (+VAT)

Justyna Sokólska
tel798 301 781
e-mail:jsokolska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Celem szkolenia jest kompleksowe omówienie zmian w płacach oraz przećwiczenie na przykładach ogólnych zasad rozliczania pracowników. Szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych. Szczegółowo i praktycznie zostaną omówione rozliczenia na liście płac. Poszerzenie wiedzy i umiejętności pozwoli uczestnikom na swobodne poruszanie się wśród przepisów prawa.

Kierownicy, starsi specjaliści i specjaliści działów kadr i płac, pracownicy działów księgowości, biur rachunkowych oraz osoby odpowiedzialne za rozliczanie wynagrodzeń pracowników.

Część I

1. Zagadnienia ogólne – prawo pracy.

2. Podstawowe obowiązki pracodawcy związane z wypłatą wynagrodzeń

3. Wynagrodzenie ze stosunku pracy. Jak wyliczyć wynagrodzenie?

4 Systemy wynagradzania.

5. Dokumentacja wynagrodzeń.

6. Obowiązkowe i nieobowiązkowe elementy wynagrodzenia.

7. Wynagrodzenie minimalne.

8. Zasady obliczania wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca do pracy

Część II

Zmiany 2020

1. Zwolnienie dochodów do 26 roku życia

– zasady zwolnienia wynagrodzeń osób do 26 roku życia

– Umowy, przy których możliwe jest zastosowanie zwolnienia do 26 roku życia

-Zwolnienie dochodów w okresie od lipca do grudnia 2019 roku

-Zwolnienie dochodów od stycznia 20120 roku -Lista płac a dochody zwolnione do 26 roku życia

2. Planowana rezygnacja z 30

-krotności minimalnego wynagrodzenia
3. Zmiany w zaliczkach na podatek dochodowy

– nowa stawka w podatku dochodowym – 17%

-Zmiana zasad obliczania zaliczek na podatek dochodowy od umów o pracę

4. Zmiana pracowniczych kosztów uzyskania przychodu przy umowach o pracę

-koszty zryczałtowane

– koszty podwyższone

– obniżanie kosztów uzyskania

– koszty faktycznie poniesione

– koszty przy zatrudnieniu u więcej niż jednego pracodawcy

5. Indywidualny rachunek bankowy dla podatników i płatników

-zasady działania jednego rachunku bankowego

-zasady zaliczania wpłat na poczet zobowiązań i zaległości podatkowych przy jednym rachunku bankowym

6. Pracownicze Plany Kapitałowe a rozliczenie wynagrodzeń pracowników i zleceniobiorców

7. Rozliczanie świadczeń socjalnych

-zwolnienia zapomóg losowych i socjalnych

-zwolnienie świadczeń okolicznościowych

-zwolnienie wypoczynku dzieci i młodzieży

-kryterium socjalne z świadczenia z ZFŚS

-uprawnienia ZUS w zakresie weryfikacji świadczeń związanych z ZFŚS

Część III – Warsztaty praktyczne

1. Sporządzanie wieloskładnikowej listy płac dla pracownika.

2. Ustalania wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca oraz wynagrodzenia w razie zmiany wymiaru czasu pracy lub wysokości płacy w trakcie miesiąca.

3. Zasady ustalania i wypłacania wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu pieniężnego za urlop.

4. Wynagrodzenie za pracę w porze nocnej i za pracę nadliczbową.

5. Zasady dokonywania potraceń z wynagrodzenia i z zasiłków.

6. Ustalanie uprawnień i wypłata wynagrodzenia chorobowego i zasiłków z ubezpieczeń społecznych.
7. Sporządzanie list płac dla osób niebędących pracownikami.

IV. Podsumowanie

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

Przy zgłoszeniu do 03. lutego cena szkolenia to 419 zł/os.

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe, notes, długopis, przerwę kawową, lunch oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Data:
Czas:
Koszt:
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
,

Wrocław, Wrocławski Kompleks Szkoleniowy
ul. Racławicka 15-19
Wrocław, dolnośląskie 50-149 Polska

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,