PIT – 2 zmiany od 2023 r.

Nie określono

#kwota_wolna, #oświadczenia, #PIT, #pit2022, #pit2023, #wnioski, #ZUS

1. Czym jest PIT-2?
– Co PIT-2 daje podatnikowi?
– Kto składa PIT-2 w 2022 r, a Kto w 2023?
2. Kiedy składa się PIT-2?
3. Co się stanie, kiedy PIT-2 nie zostanie złożony?
4. Kiedy należy wycofać PIT-2?
5. PIT-2 2021 – PIT 2 2022 – PIT 2 2023 – podsumowanie zmian
6. Kwota wolna i nowa zredukowana stawka podatkowa – wpływ na nową kwotę zmniejszającą od 1 lipca 2022
7. Zasady stosowania nowej kwoty zmniejszającej podatek w 2022r
8. Czy PiT 2 może być składane w trakcie roku kalendarzowego?
-Czy PIT-2 należy składać płatnikowi co roku?
9. Pracownik-emeryt lub rencista a PIT-2
10. Zmiany w PIT-2 od 1 stycznia 2023. Zasady stosowania nowej kwoty zmniejszającej podatek w 2023r.
11. Prawo podatnika do swobodniej decyzji o zastosowaniu kwoty wolnej przez danego płatnika.
12. Prawo podatnika do wskazania do trzech płatników, którzy mogą zastosować kwotę zmniejszającą podatek.
13. Nowe zasady składania oświadczeń o zastosowaniu kwoty zmniejszającej podatek.
14. Kto jeszcze będzie mógł zastosować kwotę zmniejszającą podatek od 2023 r?
15. Zasady składania oświadczeń i wniosków od 1 stycznia 2023r.
16. Podsumowanie. Zakończenie

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

27 październik 2022 12:00

27 październik 2022 16:00

Dochody jednostek samorządu terytorialnego z tytułu należności cywilnoprawnych. Ustalanie – pobór – windykacja

Poprawne redagowanie pism urzędowych

Umorzenie administracyjnego postępowania egzekucyjnego…..i co dalej? Prawa i obowiązki wierzyciela w zakresie ponownego wszczęcia postępowania egzekucyjnego.