Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#instruktaż, #nabór wniosków, #polskiład, #Programu Inwestycji Strategicznych., #szkolenieonline, #V EDYCJA

Termin: 8 lipca Miejsce: Online Cena: 369 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

Opis

Piąta edycja naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (Edycja piąta – Rozwój Stref Przemysłowych).

ZŁÓŻ Z NAMI WNIOSEK I OTRZYMAJ DOFINANSOWANIE – INSTRUKTAŻ Z EKSPERTEM!

Termin naboru wniosków: 21 czerwca 2022 r. – 12 lipca 2022 r. godz. 17.00

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. W piątej edycji naboru wniosków o dofinansowanie wysokość dofinansowania wynosi:

• 98 proc. wartości inwestycji (minimum 2 proc. udziału własnego) dla inwestycji realizowanych w obszarach:
    • budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej;
    • budowa lub modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej, w tym oświetleniowej;
    • budowa lub modernizacja infrastruktury technicznej drogowej;
    • budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym elementów melioracji gruntu.

Wnioski mogą zostać złożone na inwestycje, których celem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 poprzez stworzenie lub poprawę warunków obsługi i rozwoju:

a) istniejących spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 80 ha, oznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren produkcji, z których przynajmniej 50 proc. powierzchni terenu było w dniu ogłoszenia naboru zagospodarowane infrastrukturą przemysłową

albo

b) planowanych spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 60 ha, które przynajmniej w 50 proc. stanowią własność:

• Skarbu Państwa,
  • jednostek samorządu terytorialnego,
  • spółek zarządzających specjalnymi strefami ekonomicznymi,
  • oraz spółek, których dominującym właścicielem są podmioty wymienione powyżej,

dających możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji przemysłowej i mogących być przeznaczone na takie cele wg studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego,

albo

c) międzynarodowych terminali intermodalnych o strategicznym znaczeniu gospodarczym, funkcjonujących w ramach sieci kompleksowej i bazowej TEN-T obejmującej linie kolejowe, porty i terminale kolejowo-drogowe.

Piąta edycja naboru wniosków o dofinansowanie „Rozwój stref przemysłowych” rozpoczęła się 21 czerwca 2022 r. i będzie trwała do 12 lipca 2022 r. do godz. 17.00.

W czasie piątego naboru każda JST czy związek JST może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie, w tym:

• 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 100 mln zł
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 250 mln zł

Prowadzący: Praktyk, Kierownik Referatu Rozwoju i inwestycji. Posiada bogate doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Członek komisji przetargowej w gminie.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

• Bez wychodzenia z domu, przy pomocy komputera lub telefonu podłączonego do sieci.
  • W oparciu o  platformę szkoleniową.
  • Nie wymaga żadnej szczególnej umiejętności posługiwania się oprogramowaniem.
  • Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z jednej instytucji – możliwa negocjacje ceny.

08 lipiec 2022 09:00

08 lipiec 2022 12:00

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.

Organizacja ruchu drogowego – zagadnienia specjalistyczne. Nadzór w zarządzaniu ruchem, zatwierdzanie organizacji ruchu, inicjatorzy i ewidencja organizacji ruchu drogowego

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji