Oświadczenia majątkowe samorządowców w 2021 r.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#gmina, #samorząd, dzieło, kontrola, majątek, oświadczenie

Termin: 02.kwietnia 2021Miejsce: on-line Cena: 365 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail:sburak@res.edu.pl

Szkolenie  adresowane jest do pracowników gmin, starostw, jednostek organizacyjnych, radnych.

Zagadnienia szkolenia

Na co zwracać szczególną uwagę podczas składania i wypełniania oświadczeń majątkowych?
Jakie są konsekwencje niezłożenia oświadczenia lub podania nieprawdy?
Na czym polega kontrola oświadczeń?
Jakie dochody powinny być ujawniane w oświadczeniu?
Czy w oświadczeniach ujmować każdą dodatkową pracę poza urzędem?
Kiedy jest wspólność majątkowa, a kiedy rozdzielność – wyjaśnienie. Określanie własności, współwłasności, majątek wspólny czy odrębny?
Poprawność wpisywania składników majątkowych – w którym miejscu należy poprawnie je wpisać i w jaki sposób ujmować wpisywanie domu, mieszkania, innej nieruchomości.
Jak poprawnie określać wartość nieruchomości?
Czy ujmować także działki gruntu pod nieruchomościami?
Czy jeśli urzędnik ma upoważnienie do podpisywania umów z ramienia starosty/wojewody/wójta/burmistrza/prezydenta, to czy jego dotyczy obowiązek składania oświadczeń majątkowych?
Kto odpowiada za treści publikowane: czy osoba, która dostarcza materiały do publikacji, czy osoba, która je publikuje?
Co zrobić, jeśli radni i samorządowcy przynoszą błędnie wypełnione oświadczenia?
Kto jest zobowiązany do składania oświadczeń majątkowych w urzędzie miasta?
Co powinno być zawarte w oświadczeniu?
Czy obowiązek ujawniania danych dotyczy również majątków wspólnych (np. majątek współmałżonka, majątek wspólny, spadek)?
Jakie są obowiązki przewodniczącego organu stanowiącego j.s.t. w zakresie oświadczeń majątkowych?
Jakie są obowiązki organu wykonawczego w zakresie oświadczeń majątkowych?
Jakie są skutki niezłożenia oświadczenia?
Jaka jest odpowiedzialność osób zobowiązanych do składania oświadczeń?
Publikacja oświadczeń majątkowych – jakie dane należy zamieścić?
Jakie są terminy składania oświadczeń majątkowych?
Terminowość składania oświadczeń. Jakie są konsekwencje złożenia oświadczenia po terminie?
Wybór a oświadczenie
Nawiązanie stosunku pracy a oświadczenie
Jaka jest treść oświadczenia majątkowego?
Wypełnianie oświadczeń majątkowych krok po kroku. Jak je wypełniać, na co zwracać uwagę? Jakie
są najczęściej popełniane błędy?
Majątek wspólny a odrębny w oświadczeniu majątkowym, dochody współmałżonka
Osoby, którym składane są oświadczenia majątkowe
Na czym polega kontrola oświadczeń majątkowych?
Co, jeśli ktoś czegoś zapomni wpisać? Jak wygląda składanie wyjaśnień?
Korekty oświadczeń majątkowych – jak je sporządzać?
Jakie są ograniczenia dotyczące radnych i osób zatrudnionych w samorządzie?
Jakie są konsekwencje zawierania innych umów i/lub dodatkowej pracy poza urzędem?
Czy urzędnik może sobie „dorabiać”? Jeśli tak, na jakich zasadach i w jakich sektorach jest to
możliwe?
Co z zajęciami odpłatnymi zdarzającymi się tylko sporadycznie? Czy można je podejmować?
Czy trzeba będzie mieć zgodę na dodatkową pracę poza urzędem? Czy trzeba będzie mieć zgodę na
zawieranie innych umów?
Czy ujmować posiadane samochody, nawet te wzięte na kredyt?
Ujmowanie wysokości wziętego kredytu, czy należy wpisywać kwoty pozostałe do spłaty?
Ujmowanie zasobów pieniężnych w różnych walutach, papierów wartościowych, udziałów w spółkach i akcjach
Czy uwzględniać zarobki na podstawie umów o dzieło?
Czy osoba będąca pracownikiem administracji publicznej może prowadzić działalność gospodarczą?

Były Sekretarz Gminy, trener – szkoleniowiec. Praktyk, który przeprowadził bardzo wiele szkoleń dla pracowników samorządowych z zakresu ustaw ustrojowych, zmian w ustawie o samorządzie gminnym i samorządzie powiatowym, organizacji  i trybu pracy organów stanowiących gmin i powiatów w okresie epidemii, oświadczeń majątkowych. Doświadczenie dziewięciuset przeprowadzonych szkoleń dla pracowników samorządowych, wiele tysięcy uczestników, zdecydowana większość pracowników jednostek samorządu terytorialnego w Polsce uczestniczyła w szkoleniach prowadzonych przez Trenera.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 22. marca cena szkolenia to jedyne 325 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

02 kwiecień 2021 09:00

02 kwiecień 2021 13:00

KURS KPA DLA URZĘDNIKÓW – PRAKTYCZNE WARSZTATY

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.

Dostęp do informacji publicznej, otwarte dane, ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.