Organizacja konkursu na dyrektora szkoły/przedszkola

Cała Polska, Online

#online, #RES, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, #szkolimy, dyrektor, konkurs, MEN, postępowanie konkursowe, przedszkole, szkoła

Przy zgłoszeniu do 27. lutego cena szkolenia to 389 zł/os!

Celem spotkania jest przekazanie pracownikom JST praktycznych porad w zakresie organizacji konkursu na dyrektora szkoły/przedszkola oraz wsparcie merytoryczne w opracowaniu dokumentacji konkursowej. Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z zasadami pracy komisji konkursowej a także otrzymają przykłady dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia procedury konkursowej. Przekazane zostaną również uwagi dotyczące spraw związanych z konkursem na stanowisko dyrektora, w kontekście orzecznictwa sądowego.

1. Podstawy prawne przeprowadzania konkursu na dyrektora.
2. Wymagania kwalifikacyjne niezbędne do ubiegania się o stanowisko dyrektora placówki oświatowej po ostatnich zmianach.
3. Organizacja konkursu na dyrektora:
– ustalenie terminów ogłoszenia i przeprowadzenia konkursu (przykład zarządzenia w sprawie ogłoszenia o konkursie, pisma o wytypowanie członków komisji do kuratorium oświaty, rady pedagogicznej, rady rodziców, związków zawodowych),
-ustalenie składu i powołanie komisji konkursowej, przygotowanie zarządzenia;
– przygotowanie dokumentacji konkursowej – niezbędne oświadczenia i protokół posiedzenia komisji;
-przebieg pracy komisji konkursowej,
– zatwierdzenie konkursu.
4. Powołanie na stanowisko dyrektora szkoły/przedszkola (przykład zarządzenia).
5. Identyfikacja możliwych nieprawidłowości dotyczących postępowania konkursowego skutkujących unieważnieniem konkursu, na podstawie orzecznictwa sądowego.
6. Pytania i odpowiedzi.

Doświadczony wykładowca, praktyk w zakresie prawa oświatowego, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem oświatą (dyrektor szkoły, wizytator kuratorium oświaty, wicedyrektor regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli, obecnie główny specjalista ds. oświaty w jednostce samorządu terytorialnego); trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu: Systemu Informacji Oświatowej, dofinansowania kształcenia pracowników młodocianych (w tym pomocy de minimis), zmian w przepisach prawa oświatowego, jak również organizacji pracy szkół.

25 marzec 2024 09:00

25 marzec 2024 13:00

PRZYGOTOWANIE ZAKŁADU ŻYWIENIA ZBIOROWEGO DO KONTROLI SANITARNEJ ORAZ DOKUMENTACJA GHP, GMP I HACCP ZGODNA Z AKTUALNYMI PRZEPISAMI PRAWNYMI

Audit wewnętrzny systemu HACCP w placówce żywienia zbiorowego