Organizacja imprez na drogach publicznych.

Nie określono

#drogi publiczne, #impreza, #Najwyższa Izba Kontroli, #nik, #organizacja, #zabezpieczenie imprezy, #zezwolenia

Przy zgłoszeniu do7. sierpnia cena szkolenia to jedyne 399 zł/os!

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest szczegółowe omówienie zasad organizacji imprez organizowanych na drogach publicznych oraz przedstawienie obowiązków i odpowiedzialności wszystkich uczestników postępowania administracyjnego. Jego program został opracowany w oparciu o najczęstsze problemy i pytania, które pojawiają się w związku z organizacją imprez z wykorzystaniem dróg w sposób szczególny.

Szkolenie przeznaczone jest zarówno do organizatorów imprez z wykorzystaniem dróg w sposób szczególny, jak również przedstawicieli instytucji publicznych, które uczestniczą w uzgadnianiu i wydawaniu zezwoleń na tego typu imprezy. Zapraszamy zatem przedstawicieli urzędów gmin i miast, starostw powiatowych, marszałków województw, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Policji, Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej.

1. Jakie obowiązki spoczywają na organizatorze imprezy przeprowadzanej z wykorzystaniem dróg publicznych publicznych?
  2. Jakie obowiązki w zakresie zabezpieczenia imprezy spoczywają na instytucjach publicznych?
  3. Jakie organy są właściwe w sprawach wydawania zezwoleń na przeprowadzenie imprezy i z jakimi instytucjami należy to uzgodnić?
  4. Jakie informacje i dokumenty musi przygotować organizator, by uzyskać zezwolenie na wykorzystanie drogi w sposób szczególny?
  5. Jak przebiega procedura administracyjna wydawania zezwoleń według zasady „krok po kroku”?
  6. W jakich przypadkach organizator uzyska zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej, a kiedy uzyska decyzję odmowną?
  7. Jakie zastrzeżenia do organizacji imprez z wykorzystaniem dróg w sposób szczególny zostały sformułowane przez kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli?
  8. Jakie napotykamy problemy prawne i praktyczne, gdy chcemy zorganizować imprezę masową na drodze publicznej?

Niezależny ekspert i doradca do spraw bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zagadnieniami organizacji i bezpieczeństwa imprez masowych zajmuje się od przeszło dziesięciu lat. W latach 2010 – 2015 stały współpracownik operatora Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie uczestniczył w opracowaniu planów i procedur bezpieczeństwa organizowanych tam wydarzeń. Jako trener służb informacyjnej i porządkowej przeszkolił kilkuset pracowników. W trakcie największych imprez masowych organizowanych na Stadionie Narodowym w Warszawie zarządzał zespołami pracowników liczącymi od kilku do nawet kilkuset osób. Jako menedżer obszaru nadzorował organizację oraz przebieg procesu wejścia i wyjścia uczestników podczas wszystkich meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM organizowanych w Warszawie. Odpowiadał ponadto za rekrutację i przeszkolenie operatorów monitoringu wizyjnego, organizację stanowisk pracy i opracowanie procedur współpracy z pozostałymi podmiotami uczestniczącymi w zabezpieczeniu imprezy masowej. Jest współautorem publikacja „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki” oraz twórcą programu audytu bezpieczeństwa imprez masowych.

08 wrzesień 2023 09:00

08 wrzesień 2023 13:00

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.