OPTYMALIZACJA WYDATKÓW W SAMORZĄDOWEJ OŚWIACIE.

26 sierpnia_10:00 - 14:00

450(+VAT)

Termin:26 sirpień Cena:450  zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
ProgramProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

SZKOLENIE NA TEMAT OPTYMALIZACJI WYDATKÓW W OŚWIACIE SAMORZĄDOWEJ.

1. Czym jest subwencja i jak ją wpasować w potrzeby samorządowej oświaty, a może to potrzeby należy dostosować do jej rozmiarów?

2. Gdzie w organizacji szkół i przedszkoli szukać zbędnych wydatków?

3. Jak zmienić poziom finansowania szkoły/przedszkola w trakcie roku szkolnego?

4. Ile kosztuje oddział, a ile godzina nauczycielska? Policzymy i przygotujemy materiały do planowania budżetu na rok 2022.

5. Aneksy- planujemy wydatki i organizację- co da się jeszcze zmienić?

6. Zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogiczne. Czy na pewno właściwie je rozumiemy? Raczej nie, skoro nas tyle kosztują. Zmienimy to podejście Państwa.

7. Ratujmy finanse gminy/powiatu- przygotowanie do zmiany w sieci szkół i przedszkoli. Podamy argumentację, którą wygramy z nadzorem pedagogicznym kwestionującym likwidacje i przekształcenia.

8. Czas dla Państwa- pytania!

ELŻBIETA RABENDA– Od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), znawca i pasjonat tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, MEiN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk. Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 10400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (ANALIZA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli niesamorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów „Wspólnota”, tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej. Posiada doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

ZDALNE LUB NA ZAMÓWIENIE W SIEDZIBIE JEDNOSTKI LUB WYJAZDOWE.

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo