• To event minęło.

OPTYMALIZACJA DZIAŁAŃ I DECYZJI KADROWYCH

29 stycznia_10:00 - 15:00

Termin: 29. styczeń  Miejsce: Wrocław Cena: 359 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cel AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Celem szkolenia jest prezentacja aktualnych zagadnień polityki kadrowej i perspektyw zmian, zwłaszcza w warunkach niskiego poziomu bezrobocia oraz postępującego w Europie spowolnienia gospodarczego. Właściwy dobór personelu i umiejętność jego wykorzystania, w sytuacji przeobrażeń ekonomicznych i rynku pracy, jest wyzwaniem dla właścicieli firm i osób zarządzających kadrami.  Wyposażenie kadrowców w wiedzę i umiejętności usprawniające personalne procesy decyzyjne będzie stanowić korzyść z uczestnictwa w szkoleniu.

Program jest  dedykowany osobom zarządzającym kadrami w przedsiębiorstwie, podejmującym decyzje personalne, odpowiedzialnym za rekrutację pracowników / rozwój ich wiedzy i umiejętności /, personelowi działów HR.

MODUŁ I,

1. Główne cele polityki kadrowej- narzędzia konieczne w realizacji strategii firmy
  2. Określenie modelu i obszaru działania HR w firmie.
  3. Aktualne zmiany w roli i kierunkach działania kadrowców.
  4. Zarządzanie w warunkach kryzysu i spowolnienia gospodarczego.
  5. Prognozy ewolucji rynku pracy w najbliższych latach .
  6. Personalna funkcja przedsiębiorstwa- efektywne pozyskiwanie i wykorzystanie zasobów ludzkich firmy
  1. Kryteria doboru / selekcji / kadr:

– kwalifikacje – staż pracy – przydatność zawodowa – znajomość firmy-

pełnienie funkcjidobór wg 5. wymiarów osobowości

MODUŁ II,

1.  Budowanie profilu- kandydata do pracy / pracownika

– odpowiedź na potrzeby kadrowe firmy

– arkusz kompetencji i opis stanowiska pracy

– ocena pracownika / formalna i nieformalna /

3.System motywacyjny w firmie

– praktyczne zastosowanie piramidy potrzeb A. Maslowa

– teoria X i  Y-  D. McGregora ,  2. czynnikowa koncepcja Hertzberga.

MODUŁ III,

• Metody rekrutacji i selekcji – trafność wyborów
  1. Kluczowe pytania w strategii personalnej. Etapy i kryteria doboru kadr.
  2. Wewnętrzne i zewnętrzne źródła rekrutacji- ich zalety i ograniczenia.
  3. Cztery etapy selekcji- kryteria skuteczności.
  4. Doskonalenie technik prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.
  5. Ocena rekrutacji. Program wprowadzający nowego pracownika.

MODUŁ IV,

1. Audyt kompetencji pracowników- wiedza, motywacja i umiejętności
  2. Kompetencje wymagane na zajmowanym stanowisku a przyszła rola pracownika / potencjał kompetencyjny /- cel główny audytu
  3. Przykładowe metody diagnozy i oceny kompetencji

/ wywiady, ocena 360 stopni, SOP, metoda assessment i development center/.

MODUŁ V,

1. Metoda ” oceny doskonałej” H. Hudsona- poprawa obecnej sytuacji

I przyszłych działań.

1. Umiejętność komunikowania się z personelem- podstawowy warunek

efektywności pracy kadrowca

1. Optymalny styl kierowania personelem
  2. Praktyczne znaczenie sprzężenia zwrotnego- skuteczność działania

MODUŁ VI,

1. Jak rozmawiać ze zwalnianym pracownikiem?- Techniki prowadzenia rozmowy i udzielenia wsparcia.
  2. Podsumowanie szkolenia

Socjolog, trener, doradca i wykładowca m.in. w: RES Edukacja, Wydział Prawa i Administracji UŁ, SAN, Konsulting i Edukacja, SZKOLENIA ŁÓDŹ, CE ORLEN.

Przy zgłoszeniu do 08 stycznia cena szkolenia to jedyne 329 zł/os!

Data:
29 stycznia
Czas:
Koszt:
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Wrocław, Wrocławski Kompleks Szkoleniowy
ul. Racławicka 15-19
Wrocław, dolnośląskie 50-149 Polska

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,