Opłaty za śmieci – najtrudniejsze problemy gmin związane z opłatami za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Mazowieckie

#warszawa, egzekucja, gospodarowanie, kompost, nieczystości, nieczystosci plynne, odpady, odpady komunalne, ompostowanie, oplaty, opłata, śmieci, worki, wywóz

Termin: 31. sierpnia Miejsce: Warszawa Cena: 529 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl

Szkolenie skierowane do pracowników urzędów gmin, związków międzygminnych oraz podmiotów i jednostek organizacyjnych zajmujących się odpadami komunalnymi

Omówienie kolejnych zmian w opłacie śmieciowej, omówienie nowych zasad naliczania opłat, wydawania decyzji, składania deklaracji, zwracania nadpłat, zwolnień z opłaty oraz podejmowania uchwał śmieciowych.

Uczestnicy otrzymają  WZORY DOKUMENTÓW STOSOWANYCH W USTAWIE ŚMIECIOWEJ

Szczegółowy program szkolenia:
1. Czy nieruchomości pozostające poza gminnym systemem śmieciowym muszą segregować odpady komunalne
2. Korzystanie ze zwolnienia w części z opłaty w przypadku kompostowania bioodpadów
3. W jakim czasie można złożyć nową deklarację w metodzie od zużycia wody, ilości osób, powierzchni, gospodarstwa domowego
4. Decyzje wymiarowe określające wysokość opłaty w przypadku niezłożenia pierwszej deklaracji oraz niezłożenia nowej – kolejnej deklaracji zmieniającej
5. Postępowanie w sprawie określenia wysokości opłaty
6. Dowody w postępowaniu wymiarowym
7. Decyzja zamknięta – przypadki i decyzja otwarta
8. Decyzja za okres wsteczny
9. Czy organ wydaje decyzję o opłacie podwyższonej czy też na stawkę podstawową
10. Deklaracja, co ma być w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
11. Jak powinna wyglądać deklaracja za nieruchomości niezamieszkałe
12. Nieruchomości niezamieszkałe – problemy ze stawkami i zgoda właściciela nieruchomości
13. Jak zrobić odpis w przypadku nieruchomości niezamieszkałych
14. Nieruchomości mieszane a opłata
15. Stawki opłat za pojemniki i worki
16. Stawki opłat za nieruchomości wypoczynkowe i rodzinne ogrody działkowe
17. Jak powinna wyglądać deklaracja z nieruchomości wypoczynkowej
18. Decyzja w przypadku stwierdzenia braku segregacji odpadów
19. Powiadomienie przez podmiot burmistrza i właściciela nieruchomości
20. Zawiadomienie z pouczeniem egzekucyjnym w przypadku zmiany stawek opłat
21. Limitowanie odbioru odpadów
22. Odpady rolnicze – jak wygląda zbiórka w PSZOK, czy jest to obligatoryjne
23. Zmiana danych a termin na złożenie nowej deklaracji
24. Okres wsteczny w opłacie
25. Okres bieżący na złożenie deklaracji o wysokości opłaty – praktyczne przykłady
26. Zmniejszenie wysokości opłaty wstecz – przykłady
27. Brak zamieszkiwania na nieruchomości – co zrobić
28. Kilka deklaracji z bloku wielorodzinnego
29. Odpady z cmentarzy, terenów zielonych
30. Sankcje dla gminy za brak kontroli, w tym kontroli segregacji
31. Kiedy powstaje obowiązek wnoszenia opłaty
32. Zmiana właściciela nieruchomości a deklaracja
33. Deklaracja”O” – co w przypadku niezłożenia takiej deklaracji
34. Sankcje karne dla właścicieli nieruchomości

Były Sekretarz Gminy Baranów, trener – prowadzący szkolenia. Współpracownik wielu samorządów. jako pierwszy w Polsce, już od początku 2012 roku przygotował i wprowadził nowe rozwiązania w gminie w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi; przeprowadził najwięcej w Polsce – kilkaset szkoleń dla gmin i związków międzygminnych z tematyki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, egzekucji administracyjnej zaległości w opłatach oraz nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Opracował jako pierwszy w Polsce uchwały – akty prawa miejscowego, które wprowadziła nowelizacja ustawy, w tym wzór deklaracji. Osoba świetnie orientująca się w problemach jakie napotykają pracownicy gmin w stosowaniu przepisów ustawy śmieciowej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 26. lipca cena szkolenia to jedyne 499 zł/os!

31 sierpień 2021 10:00

31 sierpień 2021 15:00

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.

Pas drogowy: zajęcie pasa, reklamy w pasie drogowym, ustalenie granic, opłaty, kary, procedura samowolnego zajęcia pasa drogowego krok po kroku.

Ewidencja gruntów i budynków – aktualne problemy i nowelizacja przepisów wykonawczych.