OKRESOWE OCENY KWALIFIKACYJNE W JEDNOSTKACH SAMORZĄDOWYCH

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#jednostki samorządowe, #kryteria oceny, #oceny kwalifikacyjne, #okresowe oceny, #problematyka kadrowa, #res edukacja, #szkolenie online, dokumentacja, kadry, pracownik, prawo, prawo pracy, rozwój

Przy zgłoszeniu do 14. listopada cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Przepisy prawa pracy nakładają na pracodawcę obowiązki związane z dokonywaniem ocen kwalifikacyjnych pracowników oraz prowadzenia w tym zakresie dokumentacji. Ustawa o pracownikach samorządowych w sposób istotny określa system dokonywania okresowych ocen kwalifikacyjnych. Stosowanie obowiązujących przepisów umożliwi w jednostkach samorządowych prawidłowe i efektywne dokonywanie ocen kwalifikacyjnych przez osoby pełniące funkcję kierownicze w jednostkach.

Nieznajomość tych zasad naraża  pracodawców na dodatkowe  zbędne koszty związane z ewentualnymi sporami  sądowymi,  czy też wynikające  z zaleceń pokontrolnych  uprawnionych organów.

Celem szkolenia jest przybliżenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej realizacji obowiązków pracodawcy.

Podczas szkolenia uczestnicy:

• zapoznają się z podstawami prawnymi oraz zasadami dokonywania oceny okresowej pracowników samorządowych;
  • poznają praktykę oraz orzecznictwo sądowe w zakresie omawianej tematyki;
  • poznają różnego rodzaju dokumenty zarówno obligatoryjne jak i fakultatywne przygotowywane ze strony pracodawcy;

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe obejmujące część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów,  pism  które można wykorzystać w bieżącej pracy.

1. 1. Podstawy prawne dokonywania ocen pracowników samorządowych
    2. Katalog pracowników podlegających ocenie
    3. Obowiązki bezpośredniego przełożonego w zakresie oceniania pracowników samorządowych.
    4. Terminy przeprowadzania oceny
    – termin przeprowadzenia pierwszej oceny
    – termin przeprowadzenia kolejnej oceny
    5. Stosowane kryteria oceny
    – obowiązkowe
    – uznaniowe
    6. Arkusz okresowej oceny kwalifikacyjnej
    7. Rozmowa oceniająca, w tym najczęściej popełniane błędy
    8. Zawiadomienie o ocenie i tryb odwoławczy od dokonanej oceny
    9. Skutki dokonania negatywnej oceny pracownika.
    10. Wykorzystanie przeprowadzonych ocen w dalszej pracy:
    – korzyści dla pracodawcy
    – korzyści dla przełożonego pracownika
    – korzyści dla pracownika
    11. Zakres czynności związanych z przeprowadzeniem oceny – obowiązująca dokumentacja.
    12. Zasady przeprowadzania oceny kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.

Mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.
Posiada bogate doświadczenie w tematyce samorządowego prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania urzędu, oparte na ponad 35-letnim doświadczeniu zawodowym w administracji publicznej, w tym 25 letnim w samorządzie gminnym na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem urzędu oraz sprawami  pracowniczymi.
Jako szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi oraz z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.
Wieloletni współpracownik Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej .
Wykładowca akademicki w zakresie prawa pracy. Autorka publikacji na temat dokumentacji pracowniczej. Obecnie Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

05 grudzień 2022 09:00

05 grudzień 2022 13:30

PRAKTYCZNE WARSZTATY Z RAPORTOWANIA SCHEMATÓW PODATKOWYCH NA PRZYKŁADACHZ UWZGLĘDNIENIEM ZMIAN OD 1 LIPCA 2023R.

Zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.