OKRESOWE OCENY KWALIFIKACYJNE W JEDNOSTKACH SAMORZĄDOWYCH

15 listopada_09:00 - 13:30

Termin: 15. listopada Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 359 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
AdresaciCelKorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie kierowane jest do pracodawców samorządowych, sekretarzy miast, gmin  i powiatów, osób kierujących zespołem pracowniczym oraz pracowników zajmujących się problematyką kadrową w urzędach i jednostkach samorządowych gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz osób zajmujących się problematyką kadrową, dla osób które rozpoczęły pracę w dziale kadr lub chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Przepisy prawa pracy nakładają na pracodawcę obowiązki związane z dokonywaniem ocen kwalifikacyjnych pracowników oraz prowadzenia w tym zakresie dokumentacji. Ustawa o pracownikach samorządowych w sposób istotny określa system dokonywania okresowych ocen kwalifikacyjnych. Stosowanie obowiązujących przepisów umożliwi w jednostkach samorządowych prawidłowe i efektywne dokonywanie ocen kwalifikacyjnych przez osoby pełniące funkcję kierownicze w jednostkach.

Nieznajomość tych zasad naraża  pracodawców na dodatkowe  zbędne koszty związane z ewentualnymi sporami  sądowymi,  czy też wynikające  z zaleceń pokontrolnych  uprawnionych organów.

Celem szkolenia jest przybliżenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej realizacji obowiązków pracodawcy.

Podczas szkolenia uczestnicy:

• zapoznają się z podstawami prawnymi oraz zasadami dokonywania oceny okresowej pracowników samorządowych;
  • poznają praktykę oraz orzecznictwo sądowe w zakresie omawianej tematyki;
  • poznają różnego rodzaju dokumenty zarówno obligatoryjne jak i fakultatywne przygotowywane ze strony pracodawcy;

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe obejmujące część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów,  pism  które można wykorzystać w bieżącej pracy.

1. 1. Podstawy prawne dokonywania ocen pracowników samorządowych
    2. Katalog pracowników podlegających ocenie
    3. Obowiązki bezpośredniego przełożonego w zakresie oceniania pracowników samorządowych.
    4. Terminy przeprowadzania oceny
    – termin przeprowadzenia pierwszej oceny
    – termin przeprowadzenia kolejnej oceny
    5. Stosowane kryteria oceny
    – obowiązkowe
    – uznaniowe
    6. Arkusz okresowej oceny kwalifikacyjnej
    7. Rozmowa oceniająca, w tym najczęściej popełniane błędy
    8. Zawiadomienie o ocenie i tryb odwoławczy od dokonanej oceny
    9. Skutki dokonania negatywnej oceny pracownika.
    10. Wykorzystanie przeprowadzonych ocen w dalszej pracy:
    – korzyści dla pracodawcy
    – korzyści dla przełożonego pracownika
    – korzyści dla pracownika
    11. Zakres czynności związanych z przeprowadzeniem oceny – obowiązująca dokumentacja.
    12. Zasady przeprowadzania oceny kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.

Mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.
Posiada bogate doświadczenie w tematyce samorządowego prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania urzędu, oparte na ponad 35-letnim doświadczeniu zawodowym w administracji publicznej, w tym 25 letnim w samorządzie gminnym na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem urzędu oraz sprawami  pracowniczymi.
Jako szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi oraz z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.
Wieloletni współpracownik Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej .
Wykładowca akademicki w zakresie prawa pracy. Autorka publikacji na temat dokumentacji pracowniczej. Obecnie Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Przy zgłoszeniu do 15. października cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

Przy zgłoszeniu do 01. listopada cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!