Odpowiedzialność osób trzecich za zobowiązania w podatku od nieruchomości.

Nie określono

#nieruchomości, #odpowiedzialność, #podatek, #spadkobiercy

Przy zgłoszeniu do 23. stycznia cena za szkolenie to 319zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Szkolenie ma na celu omówienie praktycznych aspektów odpowiedzialności osób trzecich w podatku od nieruchomości, uwzględniając dorobek orzecznictwa w tym zakresie.

Szkolenie jest skierowane głównie do pracowników urzędów gmin, zajmujących się egzekwowaniem należności podatkowych.

1. Ogólne przesłanki i zakres odpowiedzialności osób trzecich.
  2. Odpowiedzialność członków rodziny i rozwiedzionego małżonka.
  3. Odpowiedzialność spadkobierców za zobowiązania podatkowe zmarłych podatników.
  4. Odpowiedzialność nabywcy przedsiębiorstwa.
  5. Odpowiedzialność nabywcy nieruchomości.
  6. Odpowiedzialność członków zarządu.
  7. Odpowiedzialność zarządcy sukcesyjnego.
  8. Odpowiedzialność dzierżawcy lub użytkownika nieruchomości.
  9. Odpowiedzialność innych osób.
  10. Postępowanie w sprawie odpowiedzialności osób trzecich.
  11. Przedawnienie odpowiedzialności osób trzecich.

Radca prawny i doradca podatkowy.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów na kierunku Podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Autorka wielu publikacji wydanych nakładem Wydawnictwa C.H. Beck. Współpracuje z serwisem Legalis księgowość kadry biznes oraz Legalis administracja.
Prowadzi własna kancelarię, w ramach której doradza przedsiębiorcom, przygotowuje umowy, opinie prawne, jak również wykonuje inne czynności wskazane w ustawie o radcach prawnych i ustawie
o doradztwie podatkowym.
Pełnomocnik procesowy uczestniczący w postępowaniach przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, polubownym sądem przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

09 luty 2023 09:00

09 luty 2023 13:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Geodezyjne podziały nieruchomości