Odpowiedzialność małżonków za zobowiązania publiczne w świetle nowych regulacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#decyzje, deklaracje, malzenstwo, malzonkowie, prawo, rozliczenia, rozwod, sprzeciw, wierzyciel, zobowiązania

Termin: 28. maja  Miejsce: online Cena: 339 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail:sburak@res.edu.pl

Opis szkolenia

Przedmiot szkolenia i korzyści: uczestnicy poznają w ujęciu praktycznym zagadnienia związane z dochodzeniem należności publicznych od współmałżonków. Zagadnienia omówione zostaną wszechstronnie począwszy od genezy powstawania zobowiązań publicznoprawnych do ich przymusowego wyegzekwowania. Na szkoleniu zostaną przedstawione zasady sporządzania najważniejszych pism w postępowaniu wierzycielskim oraz w postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Adresaci szkolenia: pracownicy urzędów szeroko rozumianej administracji publicznej prowadzący postępowanie z ramienia wierzyciela lub organu egzekucji administracyjnej, radcowie prawni.

1. Regulacje prawne dotyczące powstawania zobowiązań publicznoprawnych małżonków i ich odpowiedzialności.
2. Źródło odpowiedzialności za zobowiązania publicznoprawne- przepis prawa, deklaracja, decyzja administracyjna.
3. Zakres odpowiedzialności małżonków- odpowiedzialność wspólna odpowiedzialność wyłącznie zobowiązanego -omówienie na przykładach.
4. Postępowanie wierzycielskie -działania informacyjne, postępowanie upominawcze, wystawienie TW-1.
5. Kolejny tytuł wykonawczy – nowość w postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
6. Prawo do sprzeciwu dla małżonka Zobowiązanego- omówienie instytucji ze wskazaniem casusów
7. Zarzut w egzekucji administracyjnej.
8. Rozwód a kwestia odpowiedzialności za zobowiązania publicznoprawne.

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego -prawo, absolwentka aplikacji administracyjnej, prawniczka specjalizująca się w procedurze administracyjnej, ochronie danych osobowych, dostępie do informacji publicznej, egzekucji administracyjnej, audytor wewnętrzny, inspektor ochrony danych osobowych, pracownik administracji samorządowej, specjalista ochrony danych osobowych w koncernie farmaceutycznym, współpracownik organizacji pozarządowych pracujących na rzecz osób atypowych, autorka licznych artykułów i książek z zakresu ochrony danych osobowych oraz egzekucji administracyjnej, czynny trener szkolący od 22 lat pracowników administracji i biznesu.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 10. maja cena to jedyne 299 zł/os!!

28 maj 2021 09:00

28 maj 2021 15:00