Odmowa udostępnienia informacji publicznej.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#odmowa, #odmowa udostępnienia informacji publicznej, #res edukacja, #szkolenie online

Termin:22 wrzesień 2021r.   Cena: 299 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

Cel

Cel szkolenie: szkolenie ma celu kompleksowe i praktyczne przedstawienie instytucji odmowy dostępu do informacji publicznej z punktu widzenia dysponenta informacji. Na szkoleniu zostaną przedstawione przesłanki oraz procedura odmowy dostępu do informacji publicznej.

Adresaci szkolenia: szkolenie skierowane jest to pracowników administracji publicznej, którzy w swojej pracy mają do czynienia z wnioskami dotyczącymi udostępnienia informacji publicznej np. pracownicy administracji samorządowej, szkół, przedszkoli, instytucji kultury, instytucji pomocy społecznej, czy administracji rządowej.

Program szkolenia:

1.Prawo dostępu do informacji publicznej

2. Dostęp i odmowa dostępu do informacji publicznej

3. Przebieg postępowania w sprawie dostępu do informacji publicznej

4. Przyczyny odmowy dostępu do informacji publicznej np. informacja niejawna, tajemnica przedsiębiorcy, ochrona prywatności itp.

5. Przesłanki ograniczające prawo do informacji publicznej

6. Postępowanie w sprawie odmowy dostępu do informacji publicznej

7. Decyzja o odmowie dostępu do informacji publicznej

8. Zaskarżenie decyzji o odmowie dostępu do informacji publicznej

9. Postępowanie przed organem odwoławczym w sprawie odmowy dostępu do informacji publicznej

10. Umorzenie postępowanie w sprawie dostępu do informacji publicznej

11. Nadzwyczajne środki odwoławcze

12. Postępowanie przed sądem administracyjnym

13. Udostępnianie informacji publicznej przetworzonej

14. Przykładowe wzory dokumentów

15. Orzecznictwo sądowe w sprawach dotyczących odmowy dostępu do informacji publicznej

Adiunkt w Katedrze Administracji i Prawa Administracyjnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, doktor nauk prawnych. Ekspert z zakresu prawa administracyjnego, prawa gospodarczego i finansów publicznych jednostek samorządu terytorialnego oraz kontroli zarządczej. Wykładowca na studiach podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie w obszarze prawo gospodarczego i handlowego. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują prawo administracyjne, prawo gospodarcze oraz zagadnienia związane z prawem nowych technologii, przede wszystkim w obszarze zastosowania nowych technologii w celu ochrony i poprawy bezpieczeństwa publicznego oraz zwiększenia efektywności funkcjonowania administracji publicznej. Wieloletni praktyk, doświadczony trener prowadzący od ponad 10 lat szkolenia i doradztwo prawne o zasięgu ogólnopolskim w obszarze prawa gospodarczego, administracyjnego i prawa finansów publicznych, certyfikowany trener oświaty, Współpracownik Instytutu Szkoleń i Analiz Gospodarczych w Warszawie oraz wielu form szkoleniowych o zasięgu ogólnopolskim. Autorka licznych publikacji o charakterze naukowym i popularyzatorskim.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 08 września  2021r. cena za osobę to jedyne 279zł

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

22 wrzesień 2021 10:00

22 wrzesień 2021 14:00

NOWOCZESNY KUCHARZ – dwudniowy kurs dla KUCHARZY PRACUJĄCYCH W ZAKŁADACH ŻYWIENIA ZBIOROWEGO OSÓB DOROSŁYCH (domach pomocy społecznej, szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, uzdrowiskach itp.)

Nieodpłatne przekazanie, sprzedaż lub likwidacja zbędnych zużytych lub uszkodzonych składników majątku, który stanowi wyposażenie jednostek sektora finansów publicznych po zmianie rozporządzenia rady ministrów oraz w nowym polskim ładzie

Gospodarka magazynowa środkami spożywczymi.