szkolenie online

Nie określono

#ABC, #kadrowiec, #procedury, #zatrudnienie, #zwolnienie
Uwaga!

Przy zgłoszeniu do 26.września cena szkolenia wynosi 329 zł/os.

Cel i korzyści

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest praktyczne omówienie zagadnień związanych z prawem pracy od zagadnień dotyczących zatrudniania pracowników, poprzez trwanie stosunku pracy, po jego ustanie. Na szkoleniu zostaną omówione najnowsze interpretacje i stanowiska organów kontrolujących. Zostaną wskazane najczęściej popełniane błędy, które organy kontrolujące uważają jako rażące i za które grożą sankcje karne.
Po szkoleniu uczestnik:
• będzie wiedział jak prawidłowo zatrudniać pracowników,
• będzie wiedział jakie zasady obowiązują podczas trwania stosunku pracy,
• pozna zasady prawidłowego rozwiązywania umowy o pracę,
• otrzyma praktyczne wskazówki do prawidłowego zatrudniania pracowników.

Korzyści:

W związku z licznymi rozbieżnościami w interpretacji prawa, kontrolami w zakresie zatrudniania pracowników, coraz większej roszczeniowości pracowników a także w związku z dużą odpowiedzialnością związaną z zatrudnianiem pracowników, osoby uczestniczące w szkoleniu mają możliwość zapoznania się z:

• najczęściej popełnianymi błędami w zakresie zatrudniania pracowników i sposobami na prawidłowe, zgodne z prawem postępowanie wobec pracowników,
  • najnowszymi interpretacjami i stanowiskami organów kontrolujących, dzięki czemu będzie miał możliwość uniknięcia błędów w swojej codziennej pracy.

Przede wszystkim uczestnik otrzymuje możliwość zapoznania się z praktycznymi, prawidłowymi pod względem prawnym, rozwiązaniami w zakresie zatrudniania pracowników. Dzięki szkoleniu uczestnik pozna i utrwali wiedzę związaną z zatrudnieniem pracowników, a także zapozna się z aktualną interpretacją prawa w tym zakresie.

Szkolenie prowadzone jest przez praktyka, który w łatwy i prosty sposób potrafi przekazać praktyczną i przydatną w codziennej pracy wiedzę.

Adresaci

Szkolenie jest skierowane do osób początkujących, które chcą poznać wiedzę z zakresu zatrudniania pracowników, procesami związanymi z przebiegiem zatrudnienia, a także do osób zaawansowanych, które na co dzień zajmują się tą tematyką. Szkolenie kierowane jest zarówno do osób z instytucji sektora prywatnego jak i publicznego.

1. Jak sformułować treść ogłoszenia o pracę?
2. Jakie zasady stosować przy rozmowie kwalifikacyjnej?
3. Jak chronić dane osobowe kandydata do pracy i pracownika?
4. Jak prawidłowo nawiązać stosunek pracy?
5. Jakie obowiązki ma pracodawca wobec nowo zatrudnionych pracowników?
6. Czy badania wstępne można wykonać w dowolnej jednostce medycyny pracy?
7. Jakie oświadczenia uzyskać od pracownika?
8. Co powinna zawierać umowa o pracę?
9. Jakie są rodzaje umów o pracę?
10. Jak dokonać zmiany zapisów w umowie o pracę?
11. Co powinna zawierać informacja o warunkach zatrudnienia?
12. Jak prawidłowo prowadzić akta osobowe i dokumentację związaną ze stosunkiem pracy?
13. Czy z dokumentacji pracowniczej należy usuwać dane, których obecnie pozyskiwanie jest zabronione?
14. Jak odróżnić umowę cywilnoprawną od umowy o pracę?
15. Na jaki okres można powierzyć inną pracę?
16. Czy można sprawdzać trzeźwości pracownika?
17. Jak prawidłowo rozwiązać stosunek pracy?
18. Jakie obowiązują okresy wypowiedzenia umowy o pracę?
19. Czy można wypowiedzieć umowę o pracę drogą elektroniczną?
20. Jak prawidłowo dostarczyć wypowiedzenie dla nieobecnego pracownika w pracy?
21. Jak prawidłowo wystawić świadectwo pracy?
22. Sesja pytań i odpowiedzi

Prowadzący

Wieloletni praktyk – od 23 lat czynny Główny specjalista ds. kadr i płac, doświadczona i ceniona trenerka, była publicystka wydawnictwa „Infor”, doradca prawa pracy, audytor prawa pracy, wykładowca uniwersytecki. Praktyk spotykający się na co dzień z zagadnieniami kadrowo – płacowymi, potrafiący w prosty i przejrzysty sposób przekazać praktyczną i przydatną wiedzę. Dzięki zdobytemu doświadczeniu posiada umiejętność łączenia przekazywania wiedzy teoretycznej i praktycznej.

• Bez wychodzenia z domu, przy pomocy komputera lub telefonu podłączonego do sieci,
  • W oparciu o profesjonalną platformę szkoleniową,
  • Szkolenia odbywają się w czasie rzeczywistym z możliwością bezpośredniego kontaktu z prowadzącym,
  • Uczestnicy otrzymują bogate materiały szkoleniowe,
  • Nie wymaga żadnej szczególnej umiejętności posługiwania się oprogramowaniem,
Szczegóły i rejestracja

Data od:

16 październik 2023 09:00

Data do:

16 październik 2023 13:00

Miejsce:

szkolenie online

Koszt:

359 zł + VAT

Formularz ogólny: Pobierz formularz

Podobne szkolenia

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Fundusz Sołecki. Współpraca Gmin z Sołectwami.

Zobacz więcej

Umorzenie administracyjnego postępowania egzekucyjnego…..i co dalej? Prawa i obowiązki wierzyciela w zakresie ponownego wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

Zobacz więcej

Praktyczne rozliczanie składników wynagrodzeń na listach płac w 2023 r.

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, organizowanych przez nas szkoleniach, kursach i warsztatach zadzwoń lub napisz!

Sprawdź nasze szkolenia