Ochrona sygnalistów w jednostkach samorządu terytorialnego – wewnętrzny system zgłaszania nieprawidłowości

9 czerwca_10:00 - 14:00

299zł

Termin: 9 CZERWCA Miejsce: online Cena: 299 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom regulacji prawnych związanych z ochroną sygnalistów wynikających z unijnej dyrektywy o sygnalistach oraz założeń projektu ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa.

Kierownicy/dyrektorzy jednostek sektora finansów publicznych, pracownicy odpowiedzialni za wdrożenia w jednostce procedur i procesów związanych z wewnętrznym systemem zgłaszania nieprawidłowości/naruszeń prawa, wszystkie osoby zainteresowane tematyką.

PROGRAM SZKOLENIA
1. Regulacje prawne dotyczące ochrony sygnalistów:
a) dyrektywa unijna
b) przepisy krajowe
2. Terminy na wdrożenie regulacji w zakresie ochrony sygnalistów
3. Zakres przedmiotowy regulacji i wyłączenia
4. Definicja sygnalisty:
a) kogo możemy uznać za sygnalistę?
b) jak powinna wyglądać ochrona sygnalisty?
c) kto będzie wyłączony z ochrony?
5. Wewnętrzny kanał zgłaszania nieprawidłowości:
a) podstawowe założenia systemu
b) formy zgłaszania nieprawidłowości
c) zasady zgłaszania nieprawidłowości
d) zgłoszenia poufne
e) zgłoszenia anonimowe
f) rejestr zgłoszeń wewnętrznych
g) postępowanie wyjaśniające
6. Zewnętrzny kanał zgłaszania nieprawidłowości
7. System ochrony sygnalisty
8. Odpowiedzialność sygnalisty
9. Ochrona danych osobowych w procesie obsługi zgłoszeń w sprawie naruszeń prawa
10. Pytania i dyskusja

Adiunkt w Katedrze Administracji i Prawa Administracyjnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, doktor nauk prawnych. Ekspert z zakresu prawa administracyjnego, prawa gospodarczego i finansów publicznych jednostek samorządu terytorialnego oraz kontroli zarządczej. Wykładowca na studiach podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie w obszarze prawo gospodarczego i handlowego. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują prawo administracyjne, prawo gospodarcze oraz zagadnienia związane z prawem nowych technologii, przede wszystkim w obszarze zastosowania nowych technologii w celu ochrony i poprawy bezpieczeństwa publicznego oraz zwiększenia efektywności funkcjonowania administracji publicznej. Wieloletni praktyk, doświadczony trener prowadzący od ponad 10 lat szkolenia i doradztwo prawne o zasięgu ogólnopolskim w obszarze prawa gospodarczego, administracyjnego i prawa finansów publicznych, certyfikowany trener oświaty, Współpracownik Instytutu Szkoleń i Analiz Gospodarczych w Warszawie oraz wielu form szkoleniowych o zasięgu ogólnopolskim. Autorka licznych publikacji o charakterze naukowym i popularyzatorskim.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 20 maja 2022 r. cena za osobę to jedyne 279 zł

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem