OCENIANIE WEWNĄTRZSZKOLNE JAKO INTEGRALNA CZĘŚĆ SYSTEMU DYDAKTYCZNEGO SZKOŁY I REALIZOWANEGO PRZEZ NAUCZYCIELA PROCESU DYDAKTYCZNEGO. MOTYWACYJNA FUNKCJA OCENY.

8 czerwca_15:00 - 18:00

100+(VAT)

Termin: 8 czerwca  Cena: 100  zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cel i korzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Cele szkolenia: Przybliżenie zależności między oceną szkolną a organizowaniem i realizacją procesów edukacyjnych w szkole, w tym między planowaniem dydaktycznym a formułowaniem wymagań na stopnie szkolne w kontekście realizacji podstawy programowej. Osadzenie celów oceniania wewnątrzszkolnego i jego relacji do systemu egzaminów zewnętrznych w kontekście tworzenia optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju ucznia.

Korzyści z uczestnictwa:

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:

Ø  Jakie są obowiązki nauczyciela (szkoły) w zakresie oceniania uczniów.

• Jaki może być wpływ oceniania na sytuacje szkolną uczniów.
  • W czym ocenianie ma uczniom pomóc, a jakie są (mogą być) skutki podstawowych  błędów w dydaktyce i   ocenianiu. Jak tych błędów unikać.
  • Jak osiągać cele nowoczesnego oceniania.
  • W jaki sposób formułować wymagania na poszczególne stopnie szkolne.

Szkolenie jest prowadzone w formie wykładu (I część wprowadzająca) oraz konwersatorium  (II część odnosząca się do formułowania wymagań na stopnie szkolne), z wykorzystaniem metod pracy bazujących na wiedzy i doświadczeniu uczestników.

W trakcie szkolenia przewiduje się dyskusję (sesję pytań – odpowiedzi) odnoszącą się do problemów zgłaszanych przez uczestników.

Program szkolenia:

1. Ocenianie szkolne w przepisach prawa oświatowego, w teorii i praktyce szkolnej.
    2.   Istota i cechy oceny szkolnej. Ocena obiektywna czy ocena sprawiedliwa?
    3.  Struktura i główne założenia podstawy programowej – od wymagań na stopnie szkolne (PSO)  do planu wynikowego nauczyciela. Cele kształcenia   a wymagania na stopnie szkolne.

4.   Monitorowanie realizacji i efektów podstawy programowej.
5.  Sztuka motywacji a ocenianie wewnątrzszkolne.
6.  Ocenianie wspierające a ocenianie sumujące.

Anna Gocłowska.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

W przypadku udziału całej rady pedagogicznej szkoły/przedszkola cenę kształtujemy indywidualnie.

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo