Obsługa platformy ePUAP2 – problemy, podpis kwalifikowany, profil zaufany.

21 października_08:00 - 10:00

Termin: 21. października Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 129 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk

e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie w formie praktycznych warsztatów ma na celu nauczyć pracowników firm obsługi Platformy EPUAP2 oraz  podnieść kompetencje osób już obsługujących ten system. Szkolenie ma również na celu wskazać sposoby rozwiązywania problemów z jakimi możemy się spotkać w trakcie obsługi Platformy EPUAP2.

Adresaci:

Osoby obsługujące Platformę EPUAP2 w firmach / spółkach, osoby  przygotowujące się do przejęcia obsługi, administratorzy

I. Elektronizacja obiegu dokumentacji a EPUAP2

1. Doręczanie dokumentów elektronicznych – w jakich sytuacjach ma zastosowanie elektroniczna skrzynka podawcza;
2. Kiedy stosujemy podpis kwalifikowany
3. Sporządzanie pism w formie dokumentów elektronicznych;
4. Sporządzanie kopii pism otrzymanych w postaci elektronicznej;

II. ePUAP2 – platforma w praktyce
1. Widok ekranu spraw i opis sprawy
2. Podział na dwie strefy i funkcjonalności z nim związane
3. Opis zdarzenia i spraw z nim związanych
4. ePUAP2 – bezpłatna skrzynka podawcza;
5. Odbieranie dokumentów
6. Tworzenie, wypełnianie i podpisywanie nowego dokumentu
7. Profil Zaufany (Uzyskanie, podpisywanie, zarządzanie, unieważnianie)
8. Załączanie dokumentów ze dysku i lokalnego składu
9. Wysyłanie dokumentów
10. Przenoszenie dokumentów między skrytkami
11. Przekazywanie dokumentów wg właściwości
12. Sporządzanie kopii roboczej
13. Przeglądanie raportów
14. Sposoby identyfikacji użytkowników systemów teleinformatycznych (podpis elektroniczny, podpis zaufany)
15. Wysyłanie dokumentów do osób prywatnych oraz firm, kancelarii komorniczych i innych jednostek nie posiadających konta instytucji

III. ESP- Operacje
1) Operacje na składzie
• Ustawienia i zarządzanie składem
• Tworzenie nowego składu
• Usuwanie i eksport składu
• Przypinanie, usuwanie skrytki w składzie
• Ustawianie powiadomień z poziomu składu
• Ustalanie preferowanych składów

IV. ePUAP2 – Panel „Zarządzanie”
1) Wysyłanie zaproszeń do organizacji
• Konto „Gość”, a „Administrator”- różnice
• Nadawanie uprawnień Gościa i Administratora w systemie
• Zaproszenie do organizacji osoby posiadającej konto na EPUAP2 i nie posiadającej konta
2) Zmiana uprawnień z poziomu zakładki „Uprawnienia” (Nadawanie i odbieranie uprawnień Gościa i Administratora)

V. Panel „Administrowanie” (W związku z ochroną danych osobowych, ten moduł realizowany jest tylko w formie nagrania)
a) Konfiguracja skrytek (ESP, Domyślna oraz pozostałe)
• Konfiguracja zakładek: „Ogólne”, „Tryb pracy”, „Powiadomienia”, „Ustawienia szczegółowe”, „Ustawienia transmisji”, „Schematy i reguły”

Czynny Koordynator ds. dostępności i audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej, doradca merytoryczny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.
Założyciel i właściciel AMP Trainers’ HUB – Usługi szkoleniowe i archiwistyczne Adam Parysz. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych (RODO), archiwistyki, platformy EPUAP2, systemów klasy EZD (ELOprofessional), Biuletynu Informacji Publicznej, prawa administracyjnego i dostępu do informacji publicznej. Wdraża systemy ochrony danych osobowych, zajmuje się audytem ryzyka związanego z przeważaniem danych osobowych, opracowuje dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w podmiocie oraz informacji publicznej.
Ponadto wdraża platformę EPUAP2 wraz z jej konfiguracją, nadzoruje projekty archiwizacyjne oraz digitalizacyjne.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT DO 15. października I ZAPŁAĆ 99 ZŁ!!!