Obowiązki gminy w zakresie organizacji i finansowania dowozu uczniów, w tym dowóz uczniów niepełnosprawnych

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

arkusz, dowoz, edukacja, kontrola, koszty, nauka, niepełnosprawność, orgnizacja, oświata, prawp, przedszkole, szkoła, uczeń, zwrot

Termin: 17. czerwca 2021 Cena: 349zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl

Cel szkolenia

Uczestnicy szkolenia:

– poznają zasady organizowania przez gminę dowozu uczniów do szkół i przedszkoli oraz wprowadzone w 2020 roku zasady zwrotu kosztów dowozu uczniów z niepełnosprawnością;

– zostaną zapoznani z przykładowymi wzorami dokumentów niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania związanego z zapewnieniem dowozu uczniów (wzór uchwały wraz z uzasadnieniem, wzór wniosku o dowóz dziecka do szkoły/przedszkola, wzór umowy dotyczącej zwrotu kosztów dowozu).

1. Podstawy prawne organizowania dowozu uczniów do szkół i przedszkoli, w tym uczniów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.
2. Organizacja i finansowanie przez gminę dowozu uczniów spełniających obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązek szkolny. Możliwości rozszerzenia realizacji zadania poza ustawowe obowiązki. Bezpieczeństwo podczas dowozu.
3. Organizacja i finansowanie przez gminę dowozu uczniów z niepełnosprawnościami do przedszkoli i szkół.
4. Zasady zwrotu kosztów dowozu uczniów niepełnosprawnych przez rodziców:
– obowiązek ustalenia przez gminę średniej ceny jednostki paliwa (konieczność podejmowania uchwały na każdy rok szkolny);
– zawieranie umów z rodzicami, opiekunami prawnymi i innymi podmiotami organizującymi dowóz dziecka do szkoły lub przedszkola;
– sposób wyliczenia kosztu dowozu ucznia na podstawie wzoru określonego w ustawie (praktyczne przykłady na podstawie różnych symulacji).
5. Wybrane orzecznictwo i rozstrzygnięcia Regionalnych Izb Obrachunkowych dotyczące dowozu i dojazdów uczniów do szkół.

Doświadczony wykładowca, praktyk w zakresie prawa oświatowego, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem oświatą (dyrektor szkoły, wizytator kuratorium oświaty, wicedyrektor regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli, obecnie główny specjalista ds. oświaty w jednostce samorządu terytorialnego); trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu: Systemu Informacji Oświatowej, dofinansowania kształcenia pracowników młodocianych (w tym pomocy de minimis), zmian w przepisach prawa oświatowego, jak również organizacji pracy szkół.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 7. czerwca cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

17 czerwiec 2021 09:00

17 czerwiec 2021 13:00