Omówienie najnowszych zmian w ruchu drogowym – krótki webinar o zmianach

21 maja_09:00 - 10:30

Termin: 21. maja  Miejsce: On-line Cena: 109 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zmian w prawie o ruchu drogowym – najnowszych przepisów i zmian.

Pracownicy jednostek samorządowych, instytucji państwowych, referatów rozwoju i inwestycji, i inni zainteresowani tematyką szkolenia.

Program szkolenia

1.Ustawa „Prawo u ruchu drogowym” oraz inne, określane wspólnie jako „pakiet deregulacyjny”.

2. Najważniejsze zmiany w prawie o ruchu drogowym.

3. Zmiany w prawie o ruchu drogowym – definicje legalne.

4. Pojazdy uprzywilejowane, pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych, zakaz używania pojazdów.

5. Warunki techniczne pojazdów oraz ich wyposażenie; ogranicznik prędkości; blokada alkoholowa.

6. Dokumenty stanowiące podstawę rejestracji pojazdu.

7. Organy rejestrujące pojazdy.

8. Czasowa rejestracja pojazdu.

9. Wpis zastrzeżenia. Opłaty.

10. Delegacja ustawowa.

11. Przeniesienie własności pojazdu.

12. Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu.

13. Opłaty stanowiące przychód powiatu.

14. Wyrejestrowanie pojazdu.

15. Zachowanie ważności dokumentów, tablic i znaków pojazdu.

16. Zakaz powierzenia zadań i kompetencji gminom.

17. Przekazywanie i wprowadzanie danych do ewidencji. Przekazywanie danych pomiędzy ewidencją a rejestrami.

18. Udostępnianie danych do ewidencji. Przekazywanie danych pomiędzy ewidencją a rejestrami.

19. Wpis do dowodu rejestracyjnego terminu badania technicznego.

20. Udostępnianie danych ewidencyjnych.

21. Uprawnienia policjanta.

22. Usunięcie pojazdu z drogi. Przepadek pojazdu. Koszty usunięcia.

23. Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

24. . [Zatrzymanie prawa jazdy] nowe brzmienie przepisu.

25. PODSUMOWANIE

Praktyk, Kierownik Referatu Rozwoju i inwestycji. Posiada bogate doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Członek komisji przetargowej w gminie. Tematyka oświetleniowa towarzyszy jemu od początku pracy w gminie, budowa dróg wiąże się zazwyczaj z przebudową lub budową nowych punktów świetlnych.
Dzięki jego staraniom przeprowadzona została modernizacja oświetlenia drogowego w gminie, w wyniku czego wynegocjowano doskonałe warunki umowy na konserwację oświetlenia drogowego, a rachunki za prąd spadły o połowę. Spłata zobowiązania została sfinansowana z oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z jednej instytucji – możliwa negocjacja ceny.