NOWE ZASADY PRZYGOTOWANIA I REALIZACJI INWESTYCJI – OD POMYSŁU DO ZGODY BUDOWLANEJ

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#inwestycje, #nowelizacja, #online, #RES, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolimy, budowa, budowlane, projekt, samowola

Termin: 24. maja 2021 Cena: 319zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

Cel szkolenia

19 września 2020r. weszły w życie znowelizowane zasady inwestowania zapisane w Prawie budowlanym. Zmiany zyskały już nazwę dużej nowelizacji, choć z całą pewnością daleko im do gruntownej reformy zapowiadanej od wielu lat. W ostatnim kwartale 2020r. wprowadzono jeszcze kilka drobniejszych zmian, które przede wszystkim umożliwiają pełną elektronizację inicjowania i rozpatrywania spraw związanych z inwestowaniem w różnych organach władzy publicznej.

Przedmiotem szkolenia będzie zaprezentowanie nowych reguł prawnych na przykładzie procedur administracyjnych, poprzedzających realizację i oddanie do użytkowania inwestycji.

Na szkoleniu zostaną udzielone odpowiedzi na pytanie:

• jakie są obligatoryjne a jakie fakultatywne etapy przygotowania inwestycji na tle zasad ogólnych Kodeksu postępowania administracyjnego z uwzględnieniem aktualnych zmian ustaw regulujących proces inwestycyjno-budowlany?

Uczestnicy otrzymają praktyczny i łatwy w wykorzystaniu schemat prowadzenia inwestycji wraz z aktualną podstawą prawną poszczególnych czynności.

Adresatami szkolenia są:

• pracownicy administracji architektoniczno-budowlanej: starostw i urzędów wojewódzkich wydający pozwolenia na budowę oraz przyjmujący zgłoszenia;
  • inwestorzy realizujący zamierzenia budowlane zwykłe oraz celu publicznego;
  • autorzy projektów budowlanych.

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA
1. Ogólne zasady prowadzenia postępowań administracyjnych.
2. Przygotowanie realizacji inwestycji na podstawie ustaleń aktów prawa miejscowego.
3. Przygotowanie realizacji inwestycji na podstawie decyzji o warunkach zabudowy lub o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
4. Zakres wniosku o pozwolenie na budowę z uwzględnieniem ostatnich nowelizacji.
– nowe zasady uzyskiwania warunków technicznych od gestorów sieci infrastruktury technicznej,
-zgoda na odstępstwo od warunków technicznych po nowelizacji,
– decyzje administracyjne jako obligatoryjne załączniki do wniosku,
– projekt budowlany – nowe zasady sporządzania,
– rola poszczególnych części projektu w procesie inwestycyjnym.
5. Wezwanie do uzupełnienia braków formalnych wniosku.
6. Wezwanie dotyczące projektu budowlanego.
7. Decyzja administracyjna i jej elementy.
8. Skutki prawne zrzeczenia się prawa do wniesienia odwołana przez strony postępowania.
9. Rygor natychmiastowej wykonalności, decyzja wykonalna, ostateczna i/lub prawomocna.
10. Milcząca zgoda jako efekt zgłoszeń budowlanych.
11. Pozwolenia na budowę a zgłoszenie – podobieństwa i różnice.
12. Etap realizacji inwestycji – nowe zasady.
13. Pozwolenia na użytkowanie.
14. Legalizacja samowoli budowlanych po nowelizacji.
15. Co na pozwolenie a co na zgłoszenie po nowelizacji?
16. Ogólne zasady realizacji inwestycji na mocy specustaw.
17. Elektronizacja procedur administracyjnych związanych z inwestowaniem.

Wieloletni pracownik organów administracji publicznej różnych szczebli. Obecnie współpracuje z firmą zarządzającą procesami inwestycyjnymi oraz koordynującą postępowania administracyjne w budownictwie.

Od ponad 8 lat prowadzi liczne szkolenia z zakresu procedur wydawania decyzji administracyjnych, związanych z szeroko pojętym inwestowaniem na podstawie przepisów zwykłych (ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, Prawa budowlanego
i przepisów powiązanych) oraz szczególnych (specustaw: drogowej, kolejowej, czy mieszkaniowej).

Kwestie podstaw prawnych inwestowania, w szczególności w zakresie infrastruktury technicznej i drogowej, szkoląca porusza od dawna w licznych publikacjach w prasie branżowej – Gazecie Samorządu i Administracji, Piśmie Samorządu Terytorialnego Wspólnota oraz w miesięczniku Wspólnota Mieszkaniowa. Jest autorką wydanej w 2018r. przez Wydawnictwo C.H.BECK książki pt. Specustawa mieszkaniowa. Nowe zasady realizacji inwestycji oraz współautorką wydanych w 2020 r. książek pt. Prawo budowlane 2020 – proces inwestycyjny po zmianach, Termomodernizacja – dokumentacja, dofinansowanie, realizacja..

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 04 maja cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

24 maj 2021 09:00

24 maj 2021 13:00

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji

Organizacja ruchu drogowego – zagadnienia specjalistyczne. Nadzór w zarządzaniu ruchem, zatwierdzanie organizacji ruchu, inicjatorzy i ewidencja organizacji ruchu drogowego

Obowiązki gmin w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych gospodarstw domowych o niskich dochodach oraz zapewniania lokali w ramach najmu socjalnego i lokali zamiennych.