Nowe zasady dostępu do informacji publicznej – nowelizacja dot. otwartych danych i ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego

Nie określono

Termin: 15 grudnia  Miejsce: online Cena: 329 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

Cele szkolenia

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wszystkimi najważniejszymi regulacjami ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zarówno praktyczne wyjaśnienie wszystkich pojęć i definicji jak również wszelkich kluczowych procedur w oparciu o te regulacje prawne. Program obejmuje m.in. zarządzanie i zbywanie nieruchomości publicznych, kwestie użytkowania wieczystego jak również proces wywłaszczeń. Wreszcie celem zajęć jest zapoznanie uczestników z konkretnymi kazusami jak orzecznictwem organów i sądów

I. Przepisy ogólne. Praktyczne omówienie najważniejszych pojęć i definicji zawartych w ustawie.
II. Gospodarowanie nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa oraz własność jednostki samorządu terytorialnego. Sprzedaż i oddawanie w użytkowanie wieczyste. Przetargi na zbycie nieruchomości. Oddawanie w trwały zarząd. Przekazywanie nieruchomości na cele szczególne. Ceny, opłaty i rozliczenia za nieruchomości.
III. Wykonywanie, ograniczanie lub pozbawianie praw do nieruchomości. Podziały nieruchomości. Scalanie i podział nieruchomości. Prawo pierwokupu nieruchomości. Wywłaszczanie nieruchomości i odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości. Zwrot wywłaszczonych nieruchomości.
IV. Wycena nieruchomości.
V. Działalność zawodowa w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami. Rzeczoznawstwo majątkowe. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Zarządzanie nieruchomościami.
VI. Przepisy karne i o karach pieniężnych.
VII. Przepisy przejściowe i zmiany w przepisach obowiązujących.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 29 listopada cena jedynie 299zł/os

Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z jednej instytucji – możliwa negocjacje ceny

Data:

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.

Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.