Normatywy kancelaryjno-archiwalne w jednostka samorządu terytorialnego

Archiwistyka

Nie określono

#instrukcja_kancelaryjna, #JST, #Normatywy kancelaryjno-archiwalne, #obieg dokumentów, #systemy kancelaryjne

Przy zgłoszeniu do 08.maja cena za szkolenie to 299 zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Program szkolenia pozwala na poznanie kluczowych definicji i rozwiązań prawnych w zakresie regulacji normatywów kancelaryjno – archiwalnych. Celem szkolenia jest usystematyzowanie zagadnień związanych z obiegiem dokumentacji w jednostce i odpowiedzialnością w zakresie ewidencjonowania, znakowanie i przechowywania dokumentów.

Szkolenie dedykowane jest każdemu pracownikowi administracji publicznej, koordynatorom czynności kancelaryjnych oraz pracownikom obsługującym wpływy korespondencji do jednostki i wykonującym czynności kancelaryjne.

1.Rodzaje normatywów kancelaryjno-archiwalnych i inne regulacje wewnętrzne dotyczące zarządzania dokumentacja w jednostce organizacyjnej – obowiązki regulacyjne

2.Przedmiot i zakres instrukcji kancelaryjnej i archiwalnej.

3.Kategoria archiwalna akt A i B – różnice w postępowaniu

4.Systemy kancelaryjne i obieg dokumentów w jednostce/kluczowe elementy obiegu dokumentacji/ punkty zatrzymania

5.Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją/ przesyłki papierowe w EZD – rejestracja, odwzorowania cyfrowe, oddawanie do składu chronologicznego/obieg dokumentów w EZD – dekretacja, rejestracja spraw, korespondencja wewnętrzna, współdziałanie komórek

6. System tradycyjny/przyjmowanie i rejestracja przesyłek

7.Dokumenty elektroniczne w systemie tradycyjnym – przyjmowanie i rejestracja maili, przesyłek ePUAP i nośników informatycznych, rola wydruków, tworzenie i wysyłka dokumentów elektronicznych, przechowywanie nośników informatycznych w systemie tradycyjnym

8.Rejestracja spraw i spis spraw, tworzenie znaku sprawy /teczki, podteczki, teczki zbiorcze i ich znaki/ sprawy w komórkach merytorycznych i pozostałych/tworzenie pism, załatwianie spraw

9.Procedura zatwierdzania i uzgadniania treści normatywów z archiwami państwowymi/ Wdrażanie procedur kancelaryjno-archiwalnych w jednostkach organizacyjnych

11.Zasady archiwizacji dokumentacji. Zakres i przedmiot instrukcji archiwalnej.

12.Ewidencja dokumentacji (spisy spraw, spisy zdawczo-odbiorcze, spis dokumentacji do brakowania) w oparciu o normatywy kancelaryjno-archiwalne.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku prawo z 12 – letnim doświadczeniem zawodowym w strukturach publicznych służb zatrudnienia. Obecnie Kierownik Referatu ds. obsługi prawnej i kadr jednostki samorządu terytorialnego. Z wykształcenia prawnik, z wyboru urzędniczka, z zamiłowania szkoleniowiec – trener.
Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania GWSH na kierunku kadry i płace oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk Stosowanych na kierunku prawo zamówień publicznych i zarządzanie kapitałem ludzkim. Certyfikowana specjalistka procedury administracyjnej, pasjonatka cyfrowej administracji. Od 2014 r. związana z branżą szkoleniową. Prowadzi szkolenia, kursy warsztaty, projekty e-lerningowe dla administracji publicznej. Autorka kursu administracyjnego dla urzędników. Realizuje szkolenia autorskie w zakresie obsługi dokumentów elektronicznych, wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów – ezd, odmowy dostępu do informacji publicznej, praw pracowniczych, procedury administracyjnej, instrukcji kancelaryjnej.

22 maj 2023 09:00

22 maj 2023 13:00