Nieprawidłowości i nadużycia finansowe w projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej

13 grudnia_09:00 - 13:00

Termin: 13. grudnia  Miejsce: ON-LINE Cena: 359 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwadzinska@res.edu.pl
AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie przeznaczone dla kierowników i koordynatorów projektów unijnych, specjalistów ds. funduszy unijnych, księgowych, kadrowych, prawników oraz audytorów zaangażowanych w końcową fazę realizacji projektów unijnych.

• Definicja nieprawidłowości, (źródła informacji o nieprawidłowościach, sposoby postępowania, nieprawidłowość indywidualna i systemowa – w kontekście zmian wynikających z nowej perspektywy).
  • Zalecenia pokontrolne i nadzór nad usuwaniem wykrytych nieprawidłowości/ uchybień.
  • Obszary wrażliwe na wystąpienie nieprawidłowości.
  • Ogólne zasady raportowania nieprawidłowości informowanie o nieprawidłowościach.
  • Konsekwencje wystąpienia nieprawidłowości.
  • Omówienie nieprawidłowości i uchybień – najczęstsze błędy i problemy identyfikowane w toku kontroli: analiza przykładowych najczęściej występujących nieprawidłowości i uchybień.
  • Rejestr podmiotów wykluczonych.
  • Błędy/nieprawidłowości wykryte podczas kontroli nieleżące po stronie Beneficjenta.
  • Środki ochrony prawnej Beneficjenta.
  • Podstawy prawne ustaleń dotyczących nieprawidłowości i uchybień.
  • Obliczanie wysokości korekty finansowej (metody obliczania).
  • Definicja nadużyć finansowych, system zgłaszania nadużyć.
  • Zapobieganie i sposoby postępowania w sytuacjach nadużyć finansowych.
  • Środki zwalczania nadużyć finansowych (obowiązki dot. informowania instytucji zewnętrznych ws. wykrytych nieprawidłowości i możliwości współpracy).
  • Zasady odzyskiwania środków, postępowania karne, postępowania w sprawach o naruszenia dyscypliny finansów publicznych, wykluczenie z możliwości ubiegania się o wsparcie ze środków europejskich.

Z wykształcenia ekonomista i finansista. Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania oraz Wydziału Finansów i Informatyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Przebył liczne kursy doszkalające, w tym kursy przeznaczone dla trenerów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w bankach oraz urzędach. Szkoli pracowników jednostek samorządowych, właścicieli przedsiębiorstw, kadrę zarządzającą i menadżerską.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 22.listopada cena szkolenia to jedyne 329 zł/os!