Naliczanie wynagrodzeń oraz ZUS

30 sierpnia_09:00 - 13:00

Termin: 30. sierpnia  Miejsce: ON-LINE Cena: 399 zł (+VAT)

,

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Pracownicy działów kadrowo-płacowych, działów księgowości, biur rachunkowych, pracownicy odpowiedzialni za rozliczanie wynagrodzeń pracowników i składek ZUS.

Zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczącej teorii i praktyki w zakresie wynagrodzeń pracowniczych i osób współpracujących w ramach umów cywilnoprawnych oraz naliczania składek na ubezpieczenie społeczne. Zapoznanie się z podstawowymi terminami i definicjami z zakresu m.in.: wynagrodzeń, umów, potrąceń oraz naliczania składek na ubezpieczenie społeczne w tym podstawy wymiaru świadczeń.

Omówienie zagadnień programu na ciekawych i praktycznych przykładach.

1. Lista płac
• Lista płac – jej budowa, elementy, cel
• Poprawne naliczanie wynagrodzeń
• Regulamin wynagradzania a list płac
• Składniki listy płac
• Minimalne wynagrodzenie
• Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe
• Dodatek za pracę w godzinach nocnych
• Wynagrodzenie urlopowe
• Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy
• Ustalanie stałych i zmiennych składników
• Ustalenie wynagrodzenia w przypadku nie przepracowania pełnego
• Zmiana wynagrodzenia lub wymiaru etatu

2. Zasady dokonywania potrąceń
• Kwoty wolne od potrąceń
• Potrącenia za zgodą pracownika a bez zgody pracownika
• Potrącenia alimentacyjne i niealimentacyjne
• Potrącenia z umów cywilnoprawnych
• Potrącenia ZFŚŚ
• Potrącenia z zasiłków
• Zbieg tytułów egzekucyjnych
• Potrącenia na wniosek sądu
• Potrącenia administracyjne.

3. Umowy cywilnoprawne
• Gwarancja minimalnej stawki , wyjątki
• Ewidencja godzin pracy zleceniobiorcy
• Zasady wyliczania wynagrodzenia z tytułu umowy cywilnoprawnej (zlecenia, dzieła)
• Odróżnianie umów zleceń o umów o dzieło

4. Opłacanie składek za pracowników i zleceniobiorców
• Rozliczanie składek ZUS za pracownika
• Umowa cywilnoprawna a ZUS
• Umowa cywilnoprawna wykonywana na rzecz własnego pracodawcy.
• Przychody zwolnione od składek na ubezpieczenia społeczne.
• Składki za przedsiębiorców

5. Zbiegi tytułów do podlegania ubezpieczeniom społecznym
• umowy zlecenia – umowy o pracę,
• umowy zlecenia uczniów, studentów
• umowy zlecenia a prowadzenie j działalności gospodarczej,
• umowy zlecenia zawieranej podczas korzystania z urlopów
• umowy zlecenia z własnym pracownikiem
• umowy zlecenia z emerytem , rencistą

6. Dyskusja

Licencjonowany doradca podatkowy , doświadczony praktyk w dziedzinie finansów, rachunkowości, podatków, inwestycji, prawa. Absolwentka Wydziału Finansów i Inwestycji Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz kilkunastu kierunków  studiów podyplomowych  w zakresie finansów , doradztwa podatkowego, rachunkowości, audytu, kadr i płac , prawa karno-skarbowego, prawa gospodarczego i handlowego, międzynarodowych strategii podatkowych, prawa innych krajów, prawa spółek z udziałem Skarbu Państwa . Właścicielka dużej kancelarii prawno-podatkowej. Wpisana na listę Biegłych Rzeczoznawców w dziedzinie doradztwa podatkowego, posiada certyfikat Usługowego Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych oraz wpis na listę Doradców Podatkowych , ukończone egzaminy na biegłego rewidenta, zaliczone egzaminy do Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Słuchacze cenią sobie jej szeroką wiedzę oraz umiejętność przystępnego, klarownego jej przekazywania.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do 13. sierpnia cena to jedyne 359zł/os!!