Najczęściej popełniane błędy i nieprawidłowości w rachunkowości budżetowej jednostek oświatowych

10 marca 2022_09:00 - 13:00

Termin: 10. marcaMiejsce: online Cena: 349 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Opis szkoleniaAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Opis szkolenia: Szkolenie ma na celu podniesienie i uporządkowanie wiedzy uczestników w obszarze szczególnych zasad rachunkowości budżetowej, gdzie najczęściej popełniane są błędy i nieprawidłowości (wynikające z protokołów RIO i NIK), ze specjalnym podkreśleniem aspektów praktycznych charakterystycznych dla funkcjonowania jednostek oświatowych.

Korzyści:

• uporządkujesz i uzupełnisz wiedzę w zakresie różnych, często trudnych lub niestandardowych sytuacji ewidencyjnych spotykanych w jednostkach budżetowych,
  • poznasz istotę oraz praktyczne aspekty efektywnego opracowania polityki rachunkowości jako jednego z podstawowych dokumentów dla Twojej jednostki.

Adresaci: pracownicy działów księgowości w jednostkach oświatowych

Program:
1. Ewidencja dochodów, w tym m.in.: różne wpłaty od rodziców, wynajem pomieszczeń, opłaty za duplikaty legitymacji, świadectw itp.
2. Ewidencja należności i odsetek od należności.
3. Odpisy aktualizujące należności – istota, ewidencja.
4. Ewidencja wydatków, w tym min. wydatki na kształcenie specjalne, wydatki remontowe i inwestycyjne, wydatki niewygasające.
5. Ewidencja zobowiązań, w tym zobowiązania wymagalne. Zaangażowanie.
6. Ewidencja kosztów m.in. świadczenia, szkolenia, koszty dochodzenia należności, itd. Korekta kosztów.
7. Rozliczenia międzyokresowe, możliwe uproszczenia.
8. Funkcjonowanie i rozliczanie rachunku dochodów własnych jednostek oświatowych po zmianach.
9. Inne różne wątpliwości ewidencyjne: kwoty do wyjaśnienia, rozliczenia międzyokresowe kosztów i przychodów.
10. Ewidencja wyniku finansowego.
11. Problemy ewidencji środków trwałych, pozostałych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych – zakup, wytworzenie, darowizna, nieodpłatne otrzymanie, porządkowanie ksiąg inwentarzowych, ulepszenia, amortyzacja, likwidacja.
12. Fundusz jednostki – istota, analityka.
13. Problemy sprawozdawczości finansowej, budżetowej i zakresu operacji finansowych w jednostkach oświatowych.
14. Sesja pytań i odpowiedzi.

wieloletni Skarbnik Gminy, doświadczony szkoleniowiec i doradca w zakresie finansów publicznych, rachunkowości budżetowej oraz gospodarowania mieniem dla wielu ośrodków edukacyjnych oraz jednostek sektora finansów publicznych na terenie kraju, współpracownik miesięczników „Finanse publiczne”, „Poradnik rachunkowości budżetowej”.

Przy zgłoszeniu do 17. lutego cena szkolenia to jedyne 319 zł/os

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie on-line
Polska + Google Map