Najczęściej popełniane błędy i nieprawidłowości w rachunkowości budżetowej jednostek oświatowych

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#ewidencja, #faktura, #szkolenia, #żłobek, dochody, oświata, proforma, przedszkole, rozliczanie, świadczenia, szkoła

Termin: 10. marcaMiejsce: online Cena: 349 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Opis szkolenia

Opis szkolenia: Szkolenie ma na celu podniesienie i uporządkowanie wiedzy uczestników w obszarze szczególnych zasad rachunkowości budżetowej, gdzie najczęściej popełniane są błędy i nieprawidłowości (wynikające z protokołów RIO i NIK), ze specjalnym podkreśleniem aspektów praktycznych charakterystycznych dla funkcjonowania jednostek oświatowych.

Korzyści:

• uporządkujesz i uzupełnisz wiedzę w zakresie różnych, często trudnych lub niestandardowych sytuacji ewidencyjnych spotykanych w jednostkach budżetowych,
  • poznasz istotę oraz praktyczne aspekty efektywnego opracowania polityki rachunkowości jako jednego z podstawowych dokumentów dla Twojej jednostki.

Adresaci: pracownicy działów księgowości w jednostkach oświatowych

Program:
1. Ewidencja dochodów, w tym m.in.: różne wpłaty od rodziców, wynajem pomieszczeń, opłaty za duplikaty legitymacji, świadectw itp.
2. Ewidencja należności i odsetek od należności.
3. Odpisy aktualizujące należności – istota, ewidencja.
4. Ewidencja wydatków, w tym min. wydatki na kształcenie specjalne, wydatki remontowe i inwestycyjne, wydatki niewygasające.
5. Ewidencja zobowiązań, w tym zobowiązania wymagalne. Zaangażowanie.
6. Ewidencja kosztów m.in. świadczenia, szkolenia, koszty dochodzenia należności, itd. Korekta kosztów.
7. Rozliczenia międzyokresowe, możliwe uproszczenia.
8. Funkcjonowanie i rozliczanie rachunku dochodów własnych jednostek oświatowych po zmianach.
9. Inne różne wątpliwości ewidencyjne: kwoty do wyjaśnienia, rozliczenia międzyokresowe kosztów i przychodów.
10. Ewidencja wyniku finansowego.
11. Problemy ewidencji środków trwałych, pozostałych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych – zakup, wytworzenie, darowizna, nieodpłatne otrzymanie, porządkowanie ksiąg inwentarzowych, ulepszenia, amortyzacja, likwidacja.
12. Fundusz jednostki – istota, analityka.
13. Problemy sprawozdawczości finansowej, budżetowej i zakresu operacji finansowych w jednostkach oświatowych.
14. Sesja pytań i odpowiedzi.

wieloletni Skarbnik Gminy, doświadczony szkoleniowiec i doradca w zakresie finansów publicznych, rachunkowości budżetowej oraz gospodarowania mieniem dla wielu ośrodków edukacyjnych oraz jednostek sektora finansów publicznych na terenie kraju, współpracownik miesięczników „Finanse publiczne”, „Poradnik rachunkowości budżetowej”.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 17. lutego cena szkolenia to jedyne 319 zł/os

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

10 marzec 2022 09:00

10 marzec 2022 13:00

Obieg i archiwizacja dokumentów w systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

Aktualizacja instrukcji kancelaryjnych oraz jednolitego rzeczowego wykazu akt w związku z wdrażaniem EZD i e-Doręczenia