Nadzór jednostki samorządu terytorialnego nad prawidłowością wprowadzania danych do Systemu Informacji Oświatowej w kontekście składania wniosku o rezerwę subwencji oświatowej

17 maja_09:00 - 13:00

Termin: 17. maja  2022 Cena: 329zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Cel szkoleniaProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane praktyczne wskazówki, jak należy prowadzić nadzór nad prawidłowością przekazywania danych do SIO przez oświatowe placówki publiczne i niepubliczne. Zostanie również zaprezentowana aplikacja SIO dedykowana jednostkom samorządu terytorialnego. Oprócz technicznych aspektów zostaną przekazane aspekty merytoryczne wprowadzania danych do SIO pod kątem naliczania subwencji oświatowej oraz eliminowania zaistniałych w SIO błędów mogących skutkować niewłaściwym naliczeniem subwencji. Przekazane zostaną także aktualne informacje na temat wnioskowania o rezerwę subwencji w roku 2022.

1. Podstawy prawne gromadzenia i przetwarzania danych w Systemie Informacji Oświatowej.
  2. Rodzaje danych wprowadzanych do SIO przez szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem danych mających wpływ na wysokość subwencji oświatowej, oraz terminy ich wprowadzania.
  3. Bieżący monitoring danych wprowadzonych do SIO oraz konieczność przeprowadzania okresowych kontroli w szkołach samorządowych oraz w placówkach dotowanych przez gminę/powiat.
  4. Obowiązek potwierdzania danych do naliczania subwencji oświatowej na kolejny rok budżetowy.
  5. Sposób wnioskowania o kwotę rezerwy subwencji oświatowej w przypadku wzrostu zadań szkolnych, w szczególności związanych z kształceniem specjalnym
  6. Konsekwencje błędnego wprowadzania danych do SIO – przykłady na podstawie informacji pokontrolnych
  7. Porady praktyczne dla uczestników – z wykorzystaniem dostępnych funkcjonalności bazy danych SIO oraz „strefy pracownika”.

Doświadczony wykładowca, praktyk w zakresie prawa oświatowego, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem oświatą (dyrektor szkoły, wizytator kuratorium oświaty, wicedyrektor regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli, obecnie główny specjalista ds. oświaty w jednostce samorządu terytorialnego); trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu: Systemu Informacji Oświatowej, dofinansowania kształcenia pracowników młodocianych (w tym pomocy de minimis), zmian w przepisach prawa oświatowego, jak również organizacji pracy szkół.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 6. maja cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem