Nie określono

#nadawanie nazw, #nazwy miejscowości, #nazwy ulic, #zmany, #zmiany adresów

Przy zgłoszeniu do 18. listopada 2022 r. cena szkolenia to 309 zł/os!

Przy zgłoszeniu większej ilości osób możliwość negocjacji ceny!

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Nadawanie, likwidacja, zmiana nazw miejscowości, ulic i adresów oraz ich ewidencjonowanie z uwzględnieniem zapisów ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej .

Cel i korzyści: Zapoznanie uczestników z procedurami dotyczącymi nadawania, likwidacji lub zmiany nazwy miejscowości, ulic, placów i innych obiektów użyteczności publicznej oraz zasadami nadawania numeracji porządkowej miejscowościom, ulicom i adresom. Dodatkowo uczestnikom zostanie przekazana wiedza na temat procesu ewidencjonowania danych zgodnie z ustawą Prawo geodezyjnego i kartograficznego. Ponadto na szkoleniu zostaną omówione nowe obowiązki, które nałożyła na gminy ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Pracownicy urzędów gmin zajmujący się nadawaniem numeracji i ewidencjonowaniem miejscowości, ulic i adresów.

1.Nadawanie, znoszenie lub zmiany nazwy miejscowości – zasady regulacji prawnych,
2.Nadawanie lub zmiany nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy o drogach publicznych – omówienie regulacji prawnych,
3.Nowe obowiązki nałożone na gminy w zakresie zmian nazw budowli, obiektów, dróg, ulic, mostów i placów wynikających z ustawy z dnia 1 kwietnia 2016r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej
4.Zadania gminy w zakresie ustalania numerów porządkowych oraz zakładania i prowadzenie ewidencji miejscowości, ulic i adresów,
5.Nadawanie numerów porządkowych,
6.Adresy nieruchomości
7.Zasady udostępniania danych EMUiA,
8.Omówienie zakresu informacji gromadzonych w EMUiA,
9.Organizacja, tryb tworzenia i aktualizacji danych w EMUiA,
10.Wzory wniosków o ustalenie numeru porządkowego,
11.Przykłady uchwał rad gmin w sprawie przebiegu oraz nadania nazw ulicom i placom.

Trener jest czynny zawodowo od początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Z wykształcenia, praktyki i zamiłowania mgr inż. geodezji i kartografii. Od 2004r. związany zawodowo z samorządem lokalnym i administracją publiczną. W latach 2004 – 2010 kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w jednym z urzędów miejskich Aglomeracji Wrocławskiej, wcześniej praktyka zdobyta w dużej firmie projektowej Gazoprojekt S.A. Obecnie pełni funkcję geodety powiatowego. Udział w przyciągnięciu do gminy licznych inwestorów polskich i zagranicznych, udział w ich obsłudze i ulokowaniu podobszaru Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz współpraca z nią. Współpraca z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w latach 2004 – 2010, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz rozwoju gospodarczego samorządów.  Wieloletnia praktyka w gospodarowaniu nieruchomościami gminnymi oraz w dziedzinie geodezji i kartografii. Również w ramach własnej działalności gospodarczej. Przeprowadzone szkolenia dla administracji samorządowej w różnych lokalizacjach. Szereg ukończonych szkoleń i kursów (np. związanych z inwestycjami japońskimi w Polsce, na temat parków technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, klastrów innowacyjnych i platform technologicznych, zarządzanie przez jakość – TQM ,Total Quality Managment). Obecnie również Członek Zarządu Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego z siedzibą w Głogowie.

05 grudzień 2022 09:00

05 grudzień 2022 13:00

Geodezyjne podziały nieruchomości

Pas drogowy: zajęcie pasa, reklamy w pasie drogowym, ustalenie granic, opłaty, kary, procedura samowolnego zajęcia pasa drogowego krok po kroku.

Drogi publiczne i wewnętrzne oraz zjazdy z dróg – najnowsze uregulowania prawne.