Magazynowanie odpadów – nowe obowiązki od 01.01.2021 r.

26 stycznia_09:00 - 14:00

Termin: 26.  stycznia Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 329 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
AdresaciKorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

• podmioty korzystające ze środowiska (emisja z pojazdów, kotłowni);
• firmy wytwarzające odpady;
• wprowadzający produkty w opakowaniach, sprzęt elektryczny i elektroniczny;
• importerzy pojazdów;
• obiekty handlowe sprzedające torby z tworzyw sztucznych;
• zakłady produkcyjne;
• zakłady przemysłowe;
• restauracje, hotele;
• wszystkie osoby zainteresowane omawianą podczas szkolenia tematyką.

• funkcjonowanie zgodnie z prawem
• zwiększenie świadomości środowiskowej wynikającej z przepisów prawa
• uniknięcie sankcji administracyjnych i biznesowych związanych z nieprzestrzeganiem obowiązków
• wykonywanie obowiązków zgodnie z prawem
• przygotowanie się do ewentualnej kontroli
• zwiększenie konkurencyjności na rynku
• moduły praktyczne

1. Nowe wytyczne dot. magazynowania odpadów – kogo dotyczą?
  2. Podział obowiązków na dwie grupy przedsiębiorców – omówienie wytycznych dla każdej z grup,
  3. Jak praktycznie dostosować się do przepisów?
  4. Terminarz wejścia w życie poszczególnych obowiązków,
  5. Jak prawidłowo zabezpieczyć odpady przed czynnikami atmosferycznymi?
  6. Nowy obowiązek oznakowania odpadów niebezpiecznych
  7. Wyjątki i zwolnienia dot. obowiązków magazynowania odpadów
  8. Kontrola WIOŚ w firmie dot. gospodarki odpadami – na co zwracać uwagę?
  9. Podsumowanie i dyskusja, omówienie przypadków i problemów przedstawionych przez uczestników szkolenia.

Magister Inżynier ochrony środowiska, audytor Wiodący Systemów Zarządzania Środowiskiem wg ISO 14001:2015. Specjalista w zakresie przepisów prawnych dot. gospodarki odpadami (BDO), gospodarki wodno-ściekowej i emisyjnej. Pierwsze doświadczenie zbierał w pracy administracyjnej w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, gdzie przeprowadzał analizy środowiskowe w oprogramowaniu GIS. Autor licznych opracowań dot. gospodarki odpadowej, w tym zezwoleń na zbieranie odpadów, pozwoleń na wytwarzanie odpadów. Konsultant środowiskowy na targach Polagra-Tech (Poznań) oraz konferencji EKOKONGRES – kompendium wiedzy dla firm. Prelegent na licznych szkoleniach z zakresu ustawy odpadowej, wodnej, opakowaniowej i f-gazowej. Zajmuje się doradztwem prawnym i merytorycznym z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska.

Przy zgłoszeniu do 11 stycznia 2021 cena za osobę to jedyne 299 zł.