Magazynowanie odpadów – nowe obowiązki od 01.01.2021 r.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#Kontrola_WIOŚ, #magazynowanie_odpadów, #odpady_niebezpieczne, #resedukacja, #szkolenieonline

Termin: 26.  stycznia Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 329 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

[/su_tab]

• podmioty korzystające ze środowiska (emisja z pojazdów, kotłowni);
• firmy wytwarzające odpady;
• wprowadzający produkty w opakowaniach, sprzęt elektryczny i elektroniczny;
• importerzy pojazdów;
• obiekty handlowe sprzedające torby z tworzyw sztucznych;
• zakłady produkcyjne;
• zakłady przemysłowe;
• restauracje, hotele;
• wszystkie osoby zainteresowane omawianą podczas szkolenia tematyką.

Korzyści

• funkcjonowanie zgodnie z prawem
• zwiększenie świadomości środowiskowej wynikającej z przepisów prawa
• uniknięcie sankcji administracyjnych i biznesowych związanych z nieprzestrzeganiem obowiązków
• wykonywanie obowiązków zgodnie z prawem
• przygotowanie się do ewentualnej kontroli
• zwiększenie konkurencyjności na rynku
• moduły praktyczne

1. Nowe wytyczne dot. magazynowania odpadów – kogo dotyczą?
  2. Podział obowiązków na dwie grupy przedsiębiorców – omówienie wytycznych dla każdej z grup,
  3. Jak praktycznie dostosować się do przepisów?
  4. Terminarz wejścia w życie poszczególnych obowiązków,
  5. Jak prawidłowo zabezpieczyć odpady przed czynnikami atmosferycznymi?
  6. Nowy obowiązek oznakowania odpadów niebezpiecznych
  7. Wyjątki i zwolnienia dot. obowiązków magazynowania odpadów
  8. Kontrola WIOŚ w firmie dot. gospodarki odpadami – na co zwracać uwagę?
  9. Podsumowanie i dyskusja, omówienie przypadków i problemów przedstawionych przez uczestników szkolenia.

Magister Inżynier ochrony środowiska, audytor Wiodący Systemów Zarządzania Środowiskiem wg ISO 14001:2015. Specjalista w zakresie przepisów prawnych dot. gospodarki odpadami (BDO), gospodarki wodno-ściekowej i emisyjnej. Pierwsze doświadczenie zbierał w pracy administracyjnej w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, gdzie przeprowadzał analizy środowiskowe w oprogramowaniu GIS. Autor licznych opracowań dot. gospodarki odpadowej, w tym zezwoleń na zbieranie odpadów, pozwoleń na wytwarzanie odpadów. Konsultant środowiskowy na targach Polagra-Tech (Poznań) oraz konferencji EKOKONGRES – kompendium wiedzy dla firm. Prelegent na licznych szkoleniach z zakresu ustawy odpadowej, wodnej, opakowaniowej i f-gazowej. Zajmuje się doradztwem prawnym i merytorycznym z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 11 stycznia 2021 cena za osobę to jedyne 299 zł.

26 styczeń 2021 09:00

26 styczeń 2021 14:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji

Obowiązki gmin w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych gospodarstw domowych o niskich dochodach oraz zapewniania lokali w ramach najmu socjalnego i lokali zamiennych.