Kurs specjalisty procedur administracyjnych w PUP – Procedury administracyjne dla Powiatowych Urzędów Pracy. Zasady postępowania wyjaśniającego. Elementy decyzji administracyjnej. Dopuszczalne środki zaskarżenia.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#online, #pup, #RES, #resedukacja, #szkolenie, kurs, procedury, urząd

Termin: 12-13. listopada Miejsce: Szkolenie ONLINE Cena: 499 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

Cel szkolenia: Kurs ma na celu zapoznanie i przygotowanie uczestników z procedurami administracyjnymi dla Powiatowych Urzędów Pracy, zasadami postępowania wyjaśniającego, elementami decyzji administracyjnej, dopuszczalnymi środkami zaskarżenia.

Szkolenie skierowane jest m.in. do:
– Urzędników Powiatowych Urzędów Pracy oraz osób zainteresowanych wyżej wymienioną tematyką.

Dzień I

1. Zasady postępowania administracyjnego i ich rola w postępowaniu wyjaśniającym.

-zasada praworządności

-zasada prawdy obiektywnej

-zasada uwzględnienia z urzędu interesu publicznego i słusznego interesu strony

-zasada bezstronności, proporcjonalności i równego traktowania

-zasada udzielania informacji

-zasada czynnego udziału strony w postępowaniu

-zasada przekonywania

-zasada szybkości i prostoty

-zasada pisemności

-zasada dwuinstancyjności

-zasada trwałości decyzji administracyjnych oraz sądowej kontroli decyzji administracyjnych

-skutki prawne niezastosowania zasad postępowania administracyjnego

1. Postępowanie wyjaśniające – zagadnienia proceduralne

-definicja strony postępowania administracyjnego

-warunki wszczęcia postępowania

-cechy formalno-prawne podania

-cechy formalno-prawne zawiadomienia o wszczęciu postępowania z urzędu

-podanie w formie dokumentu elektronicznego

-postępowanie elektroniczne

-ustalenie daty wszczęcia postępowania

-podpis kwalifikowany, podpis zaufany, podpis osobisty

-uzupełnianie braków formalnych podania

-instytucja wezwania

-doręczenia: tradycyjne, zastępcze, elektroniczne

-dowody w postępowaniu wyjaśniającym

-postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania

-zawieszenie postępowania administracyjnego

-protokoły i adnotacje

-pełnomocnik w postępowaniu administracyjnym

-udostępnianie akt sprawy

1. 3. Terminy załatwienia sprawy, bezczynność organu i przewlekłość postępowania

-terminy administracyjne

-prawidłowe ustalenie terminów załatwienia sprawy

-cechy formalno-prawne zawiadomienia o przedłużeniu terminu do wydania decyzji   administracyjnej

-pojęcie bezczynności i przewlekłości

-instytucja ponaglenia art. 37,38 k.p.a

-obowiązek pouczenia strony o możliwości wniesienia ponaglenia

Dzień II

1.Postępowanie wyjaśniające w świetle przepisów ustawy z dnia z 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

-postępowanie administracyjne w przedmiocie przyznania/odmowy prawa do statusu osoby bezrobotnej, (ustalanie statusu osoby bezrobotnej, prowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie ustalenia prawa/odmowy statusu osoby bezrobotnej, kompletowanie materiału dowodowego, wydawanie decyzji administracyjnej).

-postępowanie administracyjne w przedmiocie przyznania/odmowy/nie przyznania prawa do zasiłku dla osób bezrobotnych, (ustalanie uprawnień zasiłkowych, podstawy zawieszenia postępowania administracyjnego).

-postępowanie administracyjne w przedmiocie utraty statusu osoby bezrobotnej, (zawiadomienie o wszczęciu postępowania, protokół przesłuchania strony jako forma dokumentowania czynności administracyjnych, analiza podstaw prawnych utraty statusu osoby bezrobotnej).

-analiza wybranych przepisów prawa ustawy z dnia 20.04.2004 r., o promocji zatrudnienia                         i instytucjach rynku pracy.

-analiza wybranych rozstrzygnięć organów II instancji.

2.Decyzja administracyjna i jej elementy

elementy decyzji administracyjnej

-decyzja administracyjna w formie dokumentu elektronicznego

-skutki prawne wydania decyzji administracyjnej

-zrzeczenie się prawa do wniesienia odwołania

-instytucja sprostowania decyzji administracyjnej

-decyzja ostateczna i prawomocna

1. Administracyjno-prawne środki zaskarżenia. Odwołanie i zażalenie

-terminy wnoszenia środków zaskarżenia

-instytucja odwołania

-samokontrola organu I instancji art. 132 k.p.a

-niedopuszczalność wniesienia odwołania

-wycofanie odwołania

-rozstrzygnięcia organu II instancji

-instytucja zażalenia

AMP Trainers’ HUB – Usługi szkoleniowe i archiwistyczne, zajmujące się prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych (RODO), archiwistyki, platformy EPUAP2, systemów klasy EZD (ELOprofessional), Biuletynu Informacji Publicznej, prawa administracyjnego i dostępu do informacji publicznej. Wdraża systemy ochrony danych osobowych, zajmuje się audytem ryzyka związanego z przeważaniem danych osobowych, opracowuje dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w podmiocie oraz informacji publicznej., Ponadto wdraża platformę EPUAP2 wraz z jej konfiguracją, nadzoruje projekty archiwizacyjne oraz digitalizacyjne.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 26 października cena za szkolenie to 449 zł / osobę!

12 listopad 2020 09:00

13 listopad 2020 14:00