Świat zmysłów przedszkolaka

18 września_09:00 - 16:00

Termin: 18. września  Miejsce: ON-LINE Cena: 355 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
HarmonogramAdresaciBLOK IBLOK IIBLOK IIIBLOK IVProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

9.00 –10.30Nowe spojrzenie na podstawę programową wychowania przedszkolnego (warsztat)
10.30 – 10.45 – Przerwa
10.45 – 12.15Przedszkolak w świecie zmysłów
12.15 – 12.30 – Przerwa
12.30 – 14.00 – Edukacja plastyczna w przedszkolu
14.00 – 14.15 – Przerwa
14.15 – 15.45 – Spotkania ze sztuką

Nauczyciele nauczania przedszkolnego, osoby zainteresowane tematem.

Czy na pewno ją realizuję? Jak można inaczej, ciekawiej bardziej twórczo?

Analiza podstawy programowej pod kontem wprowadzania nowych ciekawych rozwiązań. Szkolenie pomorze usystematyzować treści podstawy programowej oraz spojrzeć na podstawę programową pod kątem szerokich możliwości oraz wprowadzania nowych metod.

Jak wspomagać rozwój sensoryczny dzieci w wieku przedszkolnym. Jak postępować w sytuacji zaburzeń / nieprawidłowych reakcji sensorycznych.

Czym jest dobra edukacja plastyczna w edukacji przedszkolnej. Jak nie zaburzać plastycznych działań dzieci. Jak planować działania plastyczne i dostosowywać je do pór roku. Jak wspierać talenty. Jak pracować z dzieckiem nie przejawiającym chęci do działań plastycznych. Jak wspierać nie przeszkadzając.

Program zajęć dodatkowych opierających się o zagadnienia związane z podstawowymi nurtami w sztuce.  Malarstwo, film, rzeźba, rysunek…. oraz inne zagadnienia. Uwrażliwianie na świat sztuki oraz nauka podstawowych zagadnień. Przykładowe scenariusze oraz pomysły na zajęcia. Gotowy program na cały rok.

Magdalena Sokołowska- nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog specjalny, specjalista do pracy z dziećmi ze spektrum Autyzmu. Absolwentka Liceum Plastycznego. Grafik. W swojej pracy poszukuje innowacyjnych i kreatywnych  metod pracy. Trener Kreatywnego Wczesnego Rozwoju oraz Trener II stopnia marki Sensoplastyka. Zajmuje się promowaniem edukacji outdoorowej oraz wprowadzaniem jej elementów do placówek publicznych. W trakcie szkolenia Forest School Center „Nowy model  kształcenia nauczycieli w pedagogice leśnej ” Ukończyła kurs „Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej”. Uczestniczyłam w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych dotyczących nowatorskich metod pracy z dziećmi. Uczestniczka w Letniej Szkole dla pedagogów „ Nauczyciel Bliski  Przyrodzie”, podczas której zdobyłam umiejętności i wiedzę w zakresie outdoor education . Ukończyła wiele szkoleń w zakresie arteterapii, neurodydaktyki, pracy z dziećmi ze spectrum Autyzmu, plastyki oraz edukacji outdoorowej . Prelegent podczas konferencji dotyczących edukacji alternatywnej.

Możliwość zapisania się na jeden blok, dwa, trzy bądź na całość.

I BLOK – 99 zł – przy zgłoszeniu do 31 sierpnia 2021 –  79 zł

CAŁOŚĆ – 299 zł  – przy zgłoszeniu do 31 sierpnia 2021 – 199 zł