Korzystanie z ePUAP2. Praktyczne wykorzystanie ePUAP2 w pracy urzędu administracji publicznej

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#ePUAP, #KPA, #online, #platforma, #RES, #resedukacja, #szkolenie, #zmiany w ustawie, doręczenia, e-Doręczenia

Termin: 14. stycznia Miejsce: ONLINE Cena: 329 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

[/su_tab]

Grupa docelowa:
• Pracownicy organów administracji rządowej i samorządowej, osoby decyzyjne, wszyscy zainteresowani tematyką.

W ramach szkolenia przestawione zostaną w szczególności następujące zagadnienia:

1. Zakładanie profilu na ePUAP2
2. Jak stać się podmiotem potwierdzającym profil zaufany (Punktem potwierdzającym)?
3. Zaufanie profilu (potwierdzanie profilu osoby fizycznej przez Punkt Potwierdzający)
4. Kontekst pracy na ePUAP2 – przydzielanie ról, w jakich konkretna osoba może pracować.
5. Praktyczne przykłady korzystania z ePUAP2 (osoba fizyczna).
6. Praktyczne wykorzystanie ePUAP2 w pracy urzędu administracji publicznej (pracownik administracji).
7. Poruszanie się po ePUAP2.
8. Wzory obowiązujących w e-administracji dokumentów elektronicznych.
9. Istota dokumentu elektronicznego i mechanizmów zabezpieczających integralność dokumentów.
10. Niezaprzeczalność.
11. Elementy decydujące o wiarygodności dokumentu i osobach podpisujących go.
12. Dowodowość postępowania.
13. Centralne repozytorium wzorów dokumentów elektronicznych.
14. Tworzenie pisma przewodniego z wieloma załącznikami o różnych wielkościach.
15. Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia, Urzędowe Poświadczenie Doręczenia – i różnice między nimi.
16. Usługi administracji publicznej wykorzystujące mechanizmy uwierzytelniania ePUAP2.
17. ePUAP2 w kancelarii. Archiwizacja dokumentów zeskładowanych na ePUAP.
18. Przykłady przypadków szczególnych.

Każdy punkt zostanie stosownie rozwinięty z możliwością zadawania pytań przez uczestników szkolenia.

KAJETAN WOJSYK – Absolwent Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej. W czasie 45 lat był kolejno pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Częstochowskiej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej (później Akademii im. Jana Długosza) w Częstochowie. Aktualnie wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Równolegle – od roku 1994 pracownik podmiotów administracji publicznej. Dokonania kierowanego przez niego zespołu w zakresie informatyzacji Urzędu Miasta Częstochowy były wielokrotnie nagradzane (np. Złoty Laur Teleinfo dla najlepiej zinformatyzowanej jednostki administracji publicznej i instytucji użyteczności publicznej, Lider Informatyki Computerworld, Złota @, międzynarodowa nagroda EuroCrest Award).
Były wieloletni wicedyrektor i ekspert ds. jakości danych w Centrum e-Zdrowia (dawniej Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia) w Warszawie.
Pracował między innymi w Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, współpracował z Fundacją Wspierania Wsi, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, współpracuje z Centrum Edukacji Samorządowej oraz z Centrum Promocji Informatyki. Był doradcą Ministra Cyfryzacji oraz pełnomocnikiem Ministra Zdrowia ds. otwartości danych publicznych.
Członek zarządów Naukowego Centrum Prawno – Informatycznego, Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, członek Stowarzyszeń „Geodeci dla RP”, Archiwizjoner, „Miasta w Internecie”, SilGIS, Rady Naukowej SIP Lex oraz Rady Forum Teleinformatyki.
Autor wielu artykułów, współautor komentarzy do ustaw, a także prelegent na prestiżowych konferencjach dotyczących prawa informatycznego, ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych, interoperacyjności systemów teleinformatycznych, dostępu do informacji publicznej, jakości danych w systemach teleinformatycznych. Trzykrotnie nominowany do Nagrody im. Marka Cara i jej laureat w 2005 roku. Uhonorowany Medalem 70-lecia Polskiej Informatyki, Brązową Odznaką PTI, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

PRZY ZGŁOSZENIU DO 2o GRUDNIA CENA 299 ZŁ / OSOBĘ

14 styczeń 2022 10:00

14 styczeń 2022 15:00