Kontrole wykorzystania środków w ramach tarcz pomocowych – ryzyka odpowiedzialności.

29 czerwca_09:00 - 13:00

299+(VAT)

Termin: 29 czerwca  Cena: 299zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cel Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Dodatkowy opis:

Wielu przedsiębiorców skorzystało z pomocy publicznej w ramach tzw. tarczy finansowej nie zdając sobie do końca sprawy z obowiązków z jakimi się to wiąże a tym bardziej z zagrożeń jakie mogą pojawić się wraz z kontrolą wykorzystania środków publicznych.

Mnogość przepisów, ale co ważniejsze, ich głęboka niespójność wynikająca z tempa procedowania i wdrażania naprędce kolejnych zmian do tzw. specustawy, wywołują wśród przedsiębiorców daleko idącą niepewność skutków, tak w zakresie ewentualnych nieprawidłowości związanych z ubieganiem się o pomoc, jak i z jej właściwym wykorzystaniem.

Nie ulega wątpliwości, że z uwagi na skalę pomocy publicznej, kontrole wykorzystania przez przedsiębiorców środków płynących z tarcz antykryzysowych są więcej niż pewne. Pamiętać należy także o pomocy publicznej polegającej na możliwości zastosowaniu przez przedsiębiorcę rozmaitych ulg i zwolnień, co także będzie przedmiotem zainteresowania służb skarbowych.

Przezorny przedsiębiorca już teraz musi wziąć pod uwagę ryzyko ewentualnej kontroli i być do niej odpowiednio przygotowany.

Zakres:

1.Kluczowe obszary ryzyka programów pomocowych

2.Jak przygotować się do kontroli oraz jakie organy mogą interesować się sposobem wykorzystania pomocy państwa?

3.Konsekwencje wynikające z niespełnienia kryteriów udzielenia pomocy.

4. Ryzyko odpowiedzialności karnej i karnej skarbowej mogące wynikać z niewłaściwego wykorzystania pomocy publicznej

Doradza klientom korporacyjnym w zakresie spraw związanych z prawem gospodarczym, administracyjnym oraz regulacyjnym a także pomaga menedżerom i organizacjom w zakresie minimalizacji ryzyk związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Reprezentuje podmioty gospodarcze w sprawach odpowiedzialności cywilnej i administracyjnej. Występuje w sprawach karnych na gruncie przestępstw gospodarczych i karnych skarbowych. Wspiera klientów w zakresie implementacji procedur i systemów compliance. Zdobywał praktyczne doświadczenia biznesowe jako członek organów zarządzających w spółkach handlowych. Przez wiele lat był związany z sektorem finansowym. Jest autorem licznych komentarzy i artykułów prasowych a także wystąpień i prelekcji publicznych przede wszystkim z obszaru odpowiedzialności menedżerów z tytułu pełnionych funkcji. Posiada dyplom MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 7 czerwca  2021r. cena szkolenia to jedyne 279 zł/os!!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo