Kontrole wykorzystania środków w ramach tarcz pomocowych – ryzyka odpowiedzialności.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#kontrole wykorzystania środków w ramach tarcz pomocowych, #res edukacja, #ryzyka odpowiedzialności, #szkolenie online, #tarcze pomocowe

Termin: 29 czerwca  Cena: 299zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

[/su_tab]

Cel

Dodatkowy opis:

Wielu przedsiębiorców skorzystało z pomocy publicznej w ramach tzw. tarczy finansowej nie zdając sobie do końca sprawy z obowiązków z jakimi się to wiąże a tym bardziej z zagrożeń jakie mogą pojawić się wraz z kontrolą wykorzystania środków publicznych.

Mnogość przepisów, ale co ważniejsze, ich głęboka niespójność wynikająca z tempa procedowania i wdrażania naprędce kolejnych zmian do tzw. specustawy, wywołują wśród przedsiębiorców daleko idącą niepewność skutków, tak w zakresie ewentualnych nieprawidłowości związanych z ubieganiem się o pomoc, jak i z jej właściwym wykorzystaniem.

Nie ulega wątpliwości, że z uwagi na skalę pomocy publicznej, kontrole wykorzystania przez przedsiębiorców środków płynących z tarcz antykryzysowych są więcej niż pewne. Pamiętać należy także o pomocy publicznej polegającej na możliwości zastosowaniu przez przedsiębiorcę rozmaitych ulg i zwolnień, co także będzie przedmiotem zainteresowania służb skarbowych.

Przezorny przedsiębiorca już teraz musi wziąć pod uwagę ryzyko ewentualnej kontroli i być do niej odpowiednio przygotowany.

Zakres:

1.Kluczowe obszary ryzyka programów pomocowych

2.Jak przygotować się do kontroli oraz jakie organy mogą interesować się sposobem wykorzystania pomocy państwa?

3.Konsekwencje wynikające z niespełnienia kryteriów udzielenia pomocy.

4. Ryzyko odpowiedzialności karnej i karnej skarbowej mogące wynikać z niewłaściwego wykorzystania pomocy publicznej

Doradza klientom korporacyjnym w zakresie spraw związanych z prawem gospodarczym, administracyjnym oraz regulacyjnym a także pomaga menedżerom i organizacjom w zakresie minimalizacji ryzyk związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Reprezentuje podmioty gospodarcze w sprawach odpowiedzialności cywilnej i administracyjnej. Występuje w sprawach karnych na gruncie przestępstw gospodarczych i karnych skarbowych. Wspiera klientów w zakresie implementacji procedur i systemów compliance. Zdobywał praktyczne doświadczenia biznesowe jako członek organów zarządzających w spółkach handlowych. Przez wiele lat był związany z sektorem finansowym. Jest autorem licznych komentarzy i artykułów prasowych a także wystąpień i prelekcji publicznych przede wszystkim z obszaru odpowiedzialności menedżerów z tytułu pełnionych funkcji. Posiada dyplom MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 7 czerwca  2021r. cena szkolenia to jedyne 279 zł/os!!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

29 czerwiec 2021 09:00

29 czerwiec 2021 13:00

Warsztat z redagowania pism urzędowych i oficjalnych

Profesjonalny sekretariat z czynności kancelaryjnych i archiwizacyjnych oraz rozporządzenia „RODO” i ustawy o ochronie danych osobowych.

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.