Kontrole podatkowe cen transferowych

6 października_10:00 - 14:00

Termin: 06. października 2021 Miejsce: on-line Cena 399 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail:kwardzinska@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Kontrole podatkowe cen transferowych – jak się przygotować?

1. Zasady wyboru podmiotów do kontroli cen transferowych.

2. Struktura i procedura kontroli.
2.1. Kontrole podatkowe.
2.1.1. Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia kontroli.
2.1.2. Przebieg kontroli podatkowej.
2.1.3. Ustalenia kontroli cen transferowych.
2.2. Kontrole karne skarbowe.

3. Co jest przedmiotem kontroli? Kluczowe ryzyka.
3.1. Poprawna identyfikacja transakcji kontrolowanej.
3.2. Wybór metody szacowania cen.
3.3. Nieprawidłowości w zakresie sposobu kalkulacji cen.

4. Transakcje podlegające kontrolom rutynowym.
4.1. Opłaty licencyjne.
4.2. Klucze podziału kosztów.
4.3. Pożyczki i poręczenia.
4.4. Transakcje rutynowe.
4.5. Podniesienie kapitału zakładowego jako forma wsparcia finansowego.

5. Dokumenty podlegające kontroli.
5.1. Local file.
5.2. Analiza porównawcza.
5.3. TPR-C.
5.4. Klauzula rynkowego poziomu cen.

6. Narzędzia zabezpieczające.
6.1. Defence file.
6.2. Kompensata transakcji.
6.3. Pełnomocnictwo.
6.4. Bazy danych.

7. Sankcje wynikające z decyzji podatkowych.

8. Procedura odwołania od decyzji doszacowującej.

Dr Jarosław F. Mika – Doradca podatkowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu prawa podatkowego – najpierw jako członek zarządów spółek kapitałowych polskich oraz z udziałem kapitału zagranicznego a następnie jako doradca podatkowy (numer wpisu 10 625).
Doświadczenie z zakresu podatków zdobywał m.in. w KPMG, CC&M. Autor kilkunastu publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek: „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.” (C.H. Beck, Warszawa 2019), „Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji” (Wolters Kluwer, Warszawa 2018), „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzenia Ministra Finansów. Metody ustalania i szacowania cen transferowych. Przykłady” (C.H. Beck, Warszawa 2014, wydanie 2 w 2017 roku), „Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych” (Unimex, Wrocław 2012), “Ceny transferowe. Dokumentacje podatkowe. Odpowiedzialność karna skarbowa” (C.H. Beck, Warszawa 2007).
Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Przy zgłoszeniu do 15.września cena za szkolenie to jedynie 379zł/os !!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo