KONTROLA ZARZĄDCZA W JEDNOSTCE OŚWIATOWEJ.

29 września_10:00 - 15:00

450(+VAT)

Termin: 29 wrzesień  Cena:450  zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Kompleksowa dawka wiedzy, umiejętności oraz przygotowane dla Państwa wzory dokumentacji dla pracowników szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Perfekcyjne przygotowanie się do kontroli z tego zakresu.

PROGRAM:

1. Czym jest w kontroli zarządczej zgodność działalności z przepisami prawa oraz procedurami wewnętrznymi, skuteczność i efektywność działania, wiarygodność sprawozdań , ochrona zasobów , przestrzegania i promowania zasad etycznego postępowania, efektywności przepływu informacji oraz zarządzanie ryzykiem?

2. Ocena opracowanych i wdrożonych procedur m.in. zakresie:

– regulamin zamówień publicznych do 30.000,00 zł w połączeniu z ponoszonymi wydatkami w jednostkach;

– polityka rachunkowości, instrukcja obiegu dokumentów, itp.;

– polityka bezpieczeństwa;

– fundusz zdrowotnego, ZFŚS;

– regulaminy pracowniczych i wynagrodzeń;

– kontrola zarządcza;

– stypendia i zasiłki szkolne;

– zakresy upoważnień.

3.Obowiązki i odpowiedzialność dyrektora w zakresie zapewnienia kontroli zarządczej,

4. Elementy kontroli zarządczej oraz standardy i sposób ich realizacji w placówkach oświatowych,

5. Praktyczne aspekty wyznaczania celów i zarządzania ryzykiem – procesy główne kontroli zarządczej,

6. Proces realizacji kontroli zarządczej w placówce oświatowej,

7. Ocena funkcjonowania kontroli zarządczej.

8. Pozostałe zagadnienia zgłaszane przez uczestników.

ELŻBIETA RABENDA– Od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), znawca i pasjonat tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, MEiN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk. Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 10400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (ANALIZA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli niesamorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów „Wspólnota”, tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej. Posiada doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

Data:
Czas: