Kompendium wiedzy z zakresu Prawa Pracy dla sekretarzy gmin

Nie określono

#kompendium_wiedzy, #prawo_pracy, #sekretarz_gminy, #sekretarz_miast, #sekretarz_powiatu, #sekretarz_województw, #szkolenie_dla_sekretarzy

Przy zgłoszeniu do 20.stycznia cena za szkolenie to 319zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest przybliżenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej realizacji obowiązków pracodawcy samorządowego, prowadzenia spraw kadrowych, w  urzędach i jednostkach samorządowych gminnych powiatowych i wojewódzkich po zmianach obowiązującego w samorządzie prawa pracy, łącznie z obowiązującą i fakultatywną dokumentacją

Korzyści:

Zakres szkolenia uwzględnia wprowadzone w ostatnim okresie zmiany dotyczące samorządowego prawa pracy.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają praktykę oraz orzecznictwo sądowe w zakresie omawianej tematyki;

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe obejmujące część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów  pism  które można wykorzystać w bieżącej pracy.

Szkolenie kierowane jest do pracodawców samorządowych, sekretarzy miast, gmin, powiatów oraz województw zajmujących się m.in. problematyką kadrową w urzędach.

1. Podstawy prawne regulujące status pracowników samorządowych.

2. Formy zatrudnienia w jednostkach samorządu terytorialnego
a. Rodzaje form zatrudnienia
b. Zasady nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy z wyboru i powołania
c. Zasady wynagradzania w ramach stosunku pracy z wyboru i powołania

3. Status prawny sekretarza gminy.

4. Nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze:
a) Na podstawie otwartego konkurencyjnego naboru
b) Zatrudnianie w samorządzie bez przeprowadzania naboru

5. Zasady zawierania umów o pracę
a) umowy o pracę „limitowane” i „nielimitowane”,

6.Zasady wynagradzania pracowników samorządowych
a) Zakres obowiązywania przepisów rozporządzenia płacowego oraz przepisów wewnątrzzakładowych,
b) Składniki wynagrodzenia obligatoryjne i fakultatywne
c) Zasady przyznawania dodatku specjalnego,
d) Wynagradzanie kierowników samorządowych jednostek organizacyjnych

7. Minimalne wynagrodzenie za prace w roku 2023 i skutki jego wprowadzenia.

8.Zasady wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnianych na podstawie wyboru i powołania

9.Służba przygotowawcza i zasady jej przeprowadzania.

10.Praca zdalna
a) uprawnieni/zobowiązani
b) zasady ustalania pracy zdalnej na wniosek pracownika
c) zasady ustalania pracy zdalnej na polecenie pracodawcy
d) okazjonalna praca zdalna
e) obowiązki pracownika i pracodawcy w zakresie wykonywania obowiązków w formie pracy zdalnej
f) wymagane przez ustawodawcę procedury związane z wprowadzeniem pracy zdalnej
g) równouprawnienie pracowników wykonujących pracę zdalną

11. Kontrola trzeźwości pracownika w miejscu pracy.
a) podstawowe uprawnienia i ograniczenia prowadzenia kontroli trzeźwości pracowników
b) podstawowe uprawnienia i ograniczenia prowadzenia kontroli pracowników na obecność środków działających podobnie do alkoholu
b) wymagane prawem procedury

Materiały szkoleniowe obejmują część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów pism które można wykorzystać w bieżącej pracy.

Uwaga! W przypadku kolejnych zmian przepisów prawa, które na dzień przygotowania oferty nie były uwzględnione, program szkolenia i jego zakres zostanie zaktualizowany i dostosowany do obowiązujących przepisów prawa na dzień zaplanowanego szkolenia.

Mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.
Posiada bogate doświadczenie w tematyce samorządowego prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania urzędu, oparte na ponad 35-letnim doświadczeniu zawodowym w administracji publicznej, w tym 25 letnim w samorządzie gminnym na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem urzędu oraz sprawami  pracowniczymi.
Jako szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi oraz z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.
Wykładowca akademicki w zakresie prawa pracy. Autorka publikacji na temat dokumentacji pracowniczej. Obecnie Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

31 styczeń 2023 09:00

31 styczeń 2023 14:30

Korekty dokumentacji płacowych i konsekwencje dla rozliczeń z ZUS, US, pracownikiem i zleceniobiorcą

Dostęp do informacji publicznej, otwarte dane, ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.

Zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu