KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEG0 W PRAKTYCE INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#Inspekcja_Weterynaryjna, #KPA, #nowelizacja, #online, #postępowanie_administracyjne, mediacja

Przy zgłoszeniu do 09. maja cena szkolenia to 300 zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Zapoznanie uczestników z nowelizacją kodeksu postępowania administracyjnego, która obowiązuje od 1czerwca 2017 oraz prawidłowe poruszanie się w obszarze procedury administracyjnej w administracji publicznej.
Szkolenie zwraca uwagę na nowe zasady ogólne postępowania administracyjnego oraz nowe instytucje procedury oraz tworzenie stosownej dokumentacji w oparciu o kodeks postepowania administracyjnego i instrukcje kancelaryjną.

1.Zakres stosowania kodeksu po nowelizacji
2.Nowe zasady ogólne
– z. rozstrzygania wątpliwości na korzyść strony
– z. współdziałania organów administracji
– z. proporcjonalności
– z. bezstronności
– z. równego traktowania
-z. ugodowego załatwiania spraw
-z. dwuinstancyjności
3.Bezczynność organu i przewlekłość postępowania
– zmiany w art.36-38 kpa
– ponaglenie jako środek zaskarżania bezczynności
4.Terminy w postępowaniu administracyjnym po nowelizacji
5. Wszczęcie postępowania administracyjnego
6. Postępowanie dowodowe – poświadczanie dokumentów
7. Usprawnienie współdziałania organów i posiedzenie w trybie współdziałania
8. Mediacja w postępowaniu administracyjnym
9. Milczące załatwienie sprawy
-dokumentowanie w aktach sprawy
-zaświadczenie o milczącym załatwieniu sprawy
10.Decyzja administracyjna- elementy. Prawomocność
11.Zmiany dotyczące postępowania odwoławczego.
12.Szczególny tryb postępowania administracyjnego o charakterze uproszczonym
13.Administracyjne kary pieniężne(pojęcia, zasady wymiar, odstąpienie od wymierzenia kary, przedawnienie, ulgi)
14.Europejska Współpraca Administracyjna
15.Postępowanie ze skargami i wnioskami

Nowelizacja obowiązująca od 1 czerwca 2017

Omówienie zmian wraz z możliwością ich praktycznego zastosowania oraz najczęściej popełnianych błędów i uchybień.

Uczestnicy otrzymają wzory pism, postanowień i decyzji związanych z nowelizacją KPA.

Prawnik – praktyk. Doświadczenie zdobyte w pracy w administracji rządowej -Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, w wydziałach-Prawnym, Kontroli i Instruktażu, Organizacyjnym ,Kadr i Szkolenia. Doświadczenie w pracy w administracji samorządowej- Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Szkolenie w ramach Projektu Rozwoju Ośrodków Szkoleniowych Administracji Publicznej w Polsce organizowane przez Uniwersytet w Leuven Public Management Center w Belgii. Pierwsze szkolenie dla pracowników nowozatrudnionych z zakresu kodeksu postepowania administracyjnego przeprowadzone w 1986,następne dla pracowników odbywających aplikację administracyjną.
Od 2000 roku wykładowca autorskich programów dla pracowników administracji publicznej. Opracowała i realizowała programy z zakresu:
– praktycznego stosowania kodeksu postępowania administracyjnego;
– praktyczne stosowanie instrukcji kancelaryjnej w gminach, powiatach, urzędach marszałkowskich, wojewódzkich, ministerstwach, urzędach centralnych;
– profesjonalnej obsługi interesantów;
– zasad korespondencji urzędowej;
– funkcjonowania kontroli wewnętrznej;
– przygotowania dokumentacji do elektronicznego obiegu;
– roli kadry kierowniczej w organizacji i i funkcjonowaniu urzędów, jednostek organizacyjnych;
– jak postępować ze skargami i wnioskami oraz petycjami.

23 maj 2023 09:00

23 maj 2023 13:00

SAMORZADOWE PRAWO PRACY Z UWZGLĘDNIENIEM WPROWADZONYCH ZMIAN

Doręczenia elektroniczne w podmiotach publicznych. Jak doręczać korespondencję za pomocą PURDE i PUH  warsztaty praktyczne – aplikacja e doręczenia oraz analiza kwestii prawnych , kpa i ochrona danych osobowych

Fundusz Sołecki. Współpraca Gmin z Sołectwami.